Ajattelin keittiööni välitilalaminaattia, pähkinän väristä. Mistä olette ottaneet ja mitä maksoi? Miten se tulee kiinni, silikonillako? Onko helppohoitoinen?
Välitilalaminaatti
-tiuku-
59468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mut meille tuli rst-pinnotettua laminaattia (Keittiö Netin kamaa) ja se laitettiin uusien kaappien taakse jonkun matkaa, eli ruuvattiin kiinni. Eeeerittäin helppohoitoinen, pikku pyyhkäisy riittää. Sitä ainakin voin suositella.
laitettiin kun löyty passelin sävyistä ja ihan hyvin on kestänyt. Levyliimalla laitettiin kiinni.
eihän se kestä märkää ja ainakin tiskialtaan ja hellan takana on jatkuvasti kosteata...
No on se siellä jo pari vuotta kestänyt. Eihän siinä seinäpinnalla ole kuin roiskuneita pisaroita ja niitäkin hetkittäin- vai miten teillä...?
aattelin vaan niitä liitoskohtia. Ainakin meidän lattialle kun meni vettä ja pääsi sinne saumoihin (vesi tosin seisoi siinä tunnin verran about), niin saumat turpos. Mutta ei se vissiin pystysuorassa se vesi pysy =)