on egyptissä ? tai että nuoren tytön (17v.) kidnapataan ? tapahtuuko sellaista ? ajattelin kyllä pysyä matkaseuran mukana mutta jos sattuu eksymään yksin niin ..
kidnappauksen
riski ?
5915
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ainahan sellaiset tytöntylleröise voidaan kidnapata, varsinkin Beduiinit varokaa nyt ihmeessä. Toisaalta Thaimaassa sellaiset voi napata vaikkapa Tsunami, ja lentomatkalla pakkolasku. Tapoja on vaikka kuinka, pysykää siis kotona.
Egyptissä myös liikkeellä 5-metrinen kaksipäinen mutanttilisko Välipala Turistica Stupidica, erikoistunut 17v. tyttöjen kidnappausoperaatioihin Beduiinikommandojen ja Indonesian Ache-provinssin separatistien kanssa. Liskoa rahoittaa Kolumbian FARC-sissit, sekä matti Vanhanen. Pysykää siis kotona.
Nyt on tilanne se, että liikkuminen aina isommassa seurueessa jossa on miehiä mukana. Valitan.
sitä vaan mietin että kun olen kuullut että tuollaiset turistikohteet eivät välttämättä ole turvallisia naisille että kuinka hyvin se pitää paikkaansa ..
Tulimme juuri tyttäreni kanssa El Gounasta 18v ja turvallisemmalta tuntuvaa paikka saa hakea.
Menimme bussiletkassa Luxoriin ja bussi hajosi, heti oli poliisit takana. Se oli kunnossa kyllä aika nopeasti.
Missään vaiheessa ei tuntunut pelottavalta.