Onko kukaan tehnyt retkeä Goalta Malediiveille? Lennetäänkö sieltä suoraan vai pitäisikö lentää ensin jonnekin muualle? Mitähän moinen lysti mahtaisi maksaa? Kuinka kauan matka kestää? Kartalla näyttää olevan "lähellä", mutta mittasuhteet ovat tuolla tietysti hieman erilaiset kuin meidän Hki-Heinola! Tarvitaanko Malediiveille jotain viisumeita, kuten intiaan?
goalta malediiveille?
Kärtzy
2403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Noi matkojen järjestelyt ei siellä toimi "ihan" niinkuin meillä.
Ensin käyt kysymässä "matkatoimistossa" asiaa. He sitten selvittävät pari päivää että onnistuuko onko paikkoja tms.
Menet kysymään, he kertovat että juuri silloin ei ole paikkoja. Kysyvät että milloin haluat muulloin... ja rumba alkaa alusta.
Uskoisin että Goalta ei pääse suoraan (?), ehkä Trivntrumiin ensin ja sieltä sitten. Ja tiedäthän että Malediivit on nykyisin tokuttoman kallis paikka.
Eli jos meinaat matkaa tehdä, niin järjestele ja varaa kaikki jo täältä Suomesta käsin.
Näin lehdessä ilmoituksen Mumbaista Mauritiukselle, joten Malediivitkin voi olla mahdollinen. Kyselepä vaikka [email protected], jota itse käytän Intianssa matkaillessani.