Erkki Liikanen Forssassa?

........

Asuuko laulaja Erkki Liikanen vielä Forssassa? Tuli vain mieleen kysyä, kun miestä näkee nykyään jonkin fuskuparannustuotteen mainoksessa lehdissä päivittäin. Sen lisäksi hänen nimensä löytyy Matti Vanhasen presidentinvaalien kannatuslistalta.
On muuten yksi Suomen kaikkien aikojen lässyimmistä julkisuuden henkilöistä tämä Erkki Liikanen. Aikanaan hän suututti naiivilla esiintymistyylillään Syksyn Sävelessä, sittemmin Seura -lehden kukkomaisena ratsupoliisina.
Erkki Liikanen kuuluu niihin suomalaisiin julkisuuden henkilöihin, joille en toivo pitkää ikää.

13

2591

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • logikaa

      Ja silti olet utelias tietämään missä hän asuu? Omituista logikaa, sanoisin

    • ...........

      Se asuu onneks Tammelassa!

      • kepun vihaaja

        porttikielto viiksi-vallulle forssaan


    • ratsupoliisi

      Ei auttanut Ekin kannatus nostamaan kepua pallille.
      Ekin täytyy nyt keskittyä muun tyyppiseen mainostamiseen tai sitten hän voisi järjestää naamanvenytyskursseja. Mieshän on yksi pahimpia virnistelijöitä Suomessa kautta aikain.
      Parasta olisi tietysti, että hän häipyisi maan alle.

    • Suomen hauskimpiin

      esiintyviin taiteilijoihin. Loistava huumori ja hyvä lauluääni. Mitä muuta esiintyvä taiteilija tarvitsee? Turhanpäiväisiä lööpin aiheita hän ei ole kyllä antanut, jos sen joku lukee miinukseksi.

    • Topi

      Mitenkäs se Eki olisi ärsyttänyt esiintymisellään, jos kerran voitti Syksyn sävelenkin ainakin kaksi kertaa?
      Sitäpaitsi äijällä on todella hyvä ääni.
      Tuu esiin, Eki!

      • K. T. T.

        Pysy piilossa ja muuta maasta.


    • Rahaa nuuskiva artisti

      Viiksekäs mainosartisti E. Liikanen oli Niinistön kannatuslistoilla sen jälkeen kun alkuperäisen suosikin M. Vanhasen miljoonakampanja osoittautui tuloksettomaksi.
      Kovavauhtinen takinkääntäjä tämä Tammelan viiksivallu, mies tuntee näköjään rahan hajun nenässään tarkasti.
      Harmittaa Forssan seudun asukkaiden puolesta, että tällainen haisunäätä on ainoa näyttelijä, joka alueelta tunnetaan.

    • santtu

      Mikä helevattu immeisiä riivaa,,,,mitä sisuskaluissa oikein muhii???Jollei Forssaa tai Tammelaa haukuta,,niin otetaanpas yksi suomen hauskimmista ja ihanimmista ihmisistä hampaisiin.Tunnen Ekin vuosien ajalta ja aurinkoa ja valoa loistaa koko mies.Tässä taas nähdään se oikeastaan ainoa perusforssalaisten miinus= negatiivinen uteliaisuus, kateus, kyräily ja juoruilu.Annamme siis yksittäisten ihmisten sentään olla rauhassa.Iloista päivän jatkoa:-)

      • Anonyymi

        Luulin että Liikanen on näitä Savon lupsakoita vaellehtijoietaee

        Jaa että forssasta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luulin että Liikanen on näitä Savon lupsakoita vaellehtijoietaee

        Jaa että forssasta

        Ihan 16 vuottako olet luullut, ketju on aloitettu 2006!
        Ja nyt selvisi?
        Kiitos Erkille lauluista ja viihteestä.


    • Anonyymi

      Eki näkyy Tammelassa on kiva mies, muistaa kaikki soittokaverit ja ei koskaan kukkoile, vaan veistelee vitsejä ja vanhoja juttuja.

    • Anonyymi

      Toivottavasti sinä ap et enää itse ole lukemassa tätä kun nyt noin 16 vuotta myöhemmin sulle vastaan että : HAISTA SINÄ MURSU PIIIIITKÄ PASKA!

      Eki onneksi elää ja voi hyvin ja on muuten mitä mukavin ihminen jolla hyvät jutut ja laulut!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      89
      2638
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      203
      1668
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      116
      1600
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1461
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1222
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      76
      1015
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      979
    8. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      45
      867
    9. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      64
      864
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      61
      835
    Aihe