Miten onko rahanvaihtaminen helppoa hurghadassa?entä onko helsinki-vantaan lentokentällä rahanvaihtopistettä?yritin käydä tänään vaihtamassa kaupungissa,mutta koko hemskutin paikassa ei voinut missään vaihtaa egyptin puntia!!
Rahanvaihto
oki
3739
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vantaalla rahanvaihto ja miksi ei ollut pankeissa egyptin puntia ? Ota luottokortti ja nosta rahaa automaatista sitten perillä, harvoinhan matkalla tarvitsee käteistä.
Puntia saat vaihdettua perillä helposti. Älä nosta luottokortilla automaatista, maksat korkeat palkkiot! Käteistä mukaan ja se valuutaksi tai sitten maksat luottokortilla suoraan.
Lentokentällä oli useampikin rahanvaihtokoju vierekkäin.
Passintarkastukseen tai laukun saantiin odottaessa kerkee hyvin vaihtaa rahaa vaikka ensin sadalla egellä ja sitten hotellialueella (jos siinä on pankki) loput kun näkee menekin.