eräskin

eräs tv:ssäkin esiintynyt poliisimies neuvoi kerran, kahdenkesken, että päällekarkaus tilanteessa (siis sinä uhri)turpaan niin, että tukka taipuu, ja sitten poistuminen takavasemmalle.
Tämä on paras neuvo jonka olen poliisilta saanut.
2282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tosielämässä aina ensimmäisenä karkuun. Luota vaan siihen mitä ne teoriassa esittää!

Äänestä
  • päällekarkaus tilanteessa pitäis tehdä?
    Mitä tähän kaveriin tulee, niin uskon, että on kykenevä vetämään turpaan aika monta vastaan- ja päälletulijaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tv:sä esiintynyt poliisimies kirjoitti:

eräs tv:ssäkin esiintynyt poliisimies neuvoi kerran, kahdenkesken, että päällekarkaus tilanteessa (siis sinä uhri)turpaan niin, että tukka taipuu, ja sitten poistuminen takavasemmalle.
Tämä on paras neuvo jonka olen poliisilta saanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu