Kälviältä uutta??

Mitä uutta tänään on Käläviällä tapahtunut?
62365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei mitään uutta...eikä vanhaakaa. Siis mitään ei ole tapahtunut,muualla kun ilkeiden,pahansuopien ihmisten raadollisessa mielikuvituksessa =( Älkää sekaantuko asioihin,jotka eivät teille kuulu!!! Antakaa ihmisten olla rauhassa!Tajutkaa jo! Pistäkää asiat omalle kohdallenne ja kuvitelkaa Luvan kanssa miltä tuntuu olla syytettynä syyttä.... Ei ulkokuori tee ihmisestä Pahaa!!!!!! Puhukaa vasta sitten kun todella tiedätte jotakin! Todella siis TODELLA tunnette kyseisen henkilön! Muutenkin kun huhupuheiden perusteella tyyliin puolet juttuun lisää ja antaa mennä...tms. Kyllä jurppii ja Hävettää Teidän puolestanne ilkeät ihmiset!!! Melkein toivon kohdallenne samanlaista tilannetta ....Silloin vasta ymmärrätte missä mennään....jos silloinkaan =(

Äänestä

Isä sytytti tyttärensä ahdistelijan talon

Alaikäisiin kohdistuvasta seksuaalisesta ahdistelusta vangitun 25-vuotiaan miehen talo yritettiin polttaa viime viikonloppuna Kälviällä Keski-Pohjanmaalla.

Tuhotekoa yritti 15-vuotiaan teinitytön isä, joka aiemmin oli puukottanut kaulaan tyttärensä ahdistelijaksi epäilemäänsä miestä. Isällä oli öisissä sytytyspuuhissa apunaan toinen mies.

- Asuintaloa yritettiin sytyttää tuleen, mutta miehet jäivät kiinni tekopaikalla. Teon suhteen ei jäänyt mitään epäselvää, kertoo rikoskomisario Jouni Rantanen Kokkolan poliisista.

Meno 25-vuotiaan kälviäläismiehen mummoltaan perimässä mökissä on herättänyt pahennusta pienessä pohjanmaalaiskunnassa.

Erityisen huolissaan ovat olleet vanhemmat, joiden teinitytöt ovat viihtyneet talossa majailleiden itseään vanhempien miesten seurassa.

- Kaikki eivät ole katsoneet hyvällä elämää siinä talossa. Ilmeisesti osa kyläläisistä on ottanut tapahtumat hyvinkin raskaasti, Rantanen vihjaa.

Äänestä
  • Saanko kysyä millon lööpit kirjoittaa oikein? Ei noitten perusteilla kannata edes ruveta ajatteleen miten asia on oikeasti mennyt.

    Äänestä

  • Ei Mummo eläessään kenellekkään perintöä jätä.puhumattakaan muista elossa olevista jälkeläisistä,mutta asiahan ei kenellekkään kuulune! Saavatpahan vain ylimääräistä rahaa lehtien paskanjauhannasta..........
    P.S Kiinnittäkää huomio tekstissä olevaan lauseeseen :Talossa majailleiden itseään vanhempien miesten seurassa. Huomioikaa Miesten,eli puhutaan useasta,ei yhdestä......

    Äänestä

asia ei oikeesti kuulu kenellekkään, muutakuin niille jotka liittyy tähän juttuun jotenkin!! lopettakaa tuollanen toisten asioihin sekaantuminen!!

Äänestä
  • Yhteisössä asuvien ihmisten rikokset kuuluvat koko yhteiskunnalle.
    Sen takia on lait.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ullavan kiristys kirjoitti:

Mitä uutta tänään on Käläviällä tapahtunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu