Miksi outlook ei suostu avaamaan posteja

Outlook express näyttää kaikki viestit liitetiedostoina. aina pitää avata tämä liite että näkisi mitä viesteissä lukee ja tämä kestää.

Jo avatutkin viestit näkyvät tälla lailla että missäköhän on vika.
2385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ellei siihen ole liitettä lisätty, kyllä nyt on jossain muualla vika.

Äänestä

Miten viestit ovat lähetetyt?
Teksti tavallisesti kirjoitettuna viestiosioon vaiko jollain tekstiohjelmalla joka (lähettäjän tietsikalle) tallennuksen jälkeen liitetty mailiin liitteenä?
Jos Sulla kaikki asetukset OE:ssä oikein, voisi olla kysymys ed.m. kuvauksesta, lähettäjän sommittelemassa viestissä.
Senpä selvität viestin lähettäjän kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hidasta on kirjoitti:

Outlook express näyttää kaikki viestit liitetiedostoina. aina pitää avata tämä liite että näkisi mitä viesteissä lukee ja tämä kestää.

Jo avatutkin viestit näkyvät tälla lailla että missäköhän on vika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu