Kun kaikki aina kysyy, että kumpi on parempi, blondi vai brunette, mä nyt kysyn mitä mieltä olette violeteista hiuksista? Tai punaisista?
Jätkille
VeNLa
161632
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jos haluaa tulla vakavasti otetuksi, niin ei kyllä violetiksi värjätyllä päällä voi kaupungilla kulkea. Punainen riippuu sävystä, jos on räikeä niin sitten ei.
Nöy tänks.
Tai siis jos on luonnostaan punaiset hiukset,niin mikäs siinä,mutta mitkään teknohippipunkkari-värjäykset ei tosiaan kiinnosta.
kyl se voi toimiikkin,toisille sopii,toisille ei...
Mua ei sitten varmaan oteta vakavasti... Olen hiukseni luumun väriseksi värjännyt :D. Oikeasti olen blondi...
Punanen menee viel, mut violetti on jo liikaa...8)
...siis jos on luonnostaan punaiset, ei shokkipinkit. jos on vielä pisamia, niin.....nam!!!
Tyttöystävällä on punaiset hiukset ja vielä pisamia, todellakin nam!
Kyllä punaiset hiukset aina blondin ja bruneten voittaa...
punaset on mun suosikki :D
Aika sähäkät.
Jos tarkoitat näitä shokkivärejä niin no thanks.. mutta se oranssihkon punainen luomu vielä pisamat päälle on oikein loistava juttu :)
Violetti nyt ei ainakaan, kuten ei sininen, eikä vihreäkään..
kuitenkaan tarkoittanut ihan näitä shokki värejä, vaan näitä "hillitympiä" värejä :).
auuh! hot
mikään ei oo niin seksikäs kuin luonnollinen punapää (kuparinpunainen)
punapäät vaan ei pääse taivaaseen (vanha kansanuskomus)
jos värjäät tukkas violetix, niin värjää kylmakarvat myös, niin näyttää luonnolliselta
Niin, enpä voi paremmin tiivistää... NAM!
punapäät on hot!!!! sellaset kiharat ja kuparinpunaiset hiukset ovat kyllä liiankin kauniit. Blondeilla ja bruneteilla ei mitään jakoa. Tietysti tämähän on vain makuasia, eikä blondit tai brunetet ole sen vähemmän seksikkäämpiä, mutta oma mielipiteeni on tämä.