onko kaikki oikeesti kauniit 18v muijat menettäneet neitsyytensä?? tuntuu että kaikki muijat on menettäneet neitsyytensä joskus 15-16 vuotiaana.. onko liikaa vaadittu, jos haluaa muijan, joka on neitsyt sekä kaunis?? mielestäni eka kerta tulee olla ihmisen kanssa josta välittää. nykyään kaikki nai kännipäissään ilman mitään tunteita. pitääkö mun vaan hyväksyä se, että tämän ikäsiä neitsyitä ei pahemmin löydy??
kommenttia
18v
221454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
sori niin se varmaa vähä on
no moikka. :)
Täällä on puolen vuoden päästä 18 täyttävä tyttönen, neitsyt ja kauniiksi kehuttu.On ollut monta mahdollisuutta harrastaa seksiä, mutta jälkeenpäin olen ollut tyytyväinen etten sitä ole tehnyt, olisin katunut jälkeenpäin. Haluan nimittäin ekan kerran sen oikean kanssa. :) ja ei todellakaan kävis mielessäkään käydä nussiin ketään yhden illan tuttavuutta saati sitten ketään muutakaan jollen seurustelisi kyseisen henkilön kanssa. :)
Mulla on sama juttu ja täytän kohta 17.
Melkeinpä voisit hyväksyä sen että useimmat naiset neitsyytensä menettää joskus 15-vuotiaana, ellei vähän alle. :)
Eikä siinä mitään vikaa ole, jos on menettänyt. Eikä kaikki suinkaan menetä neitsyytensä tuon ikäisenä kännipäissään.
Itse menetin neitsyyteni ihan normaaleissa tiloissa poikaystäväni kanssa, jonka kanssa olen ollut jo ainakin 3 vuotta. :)
keskimääräinen ikä naisilla neitsyydenmenetyksessä on 17v ;P pitää laskea mukaan ne kiltimmät tytöt jotka menettää neitsyytensä ehkä 25-vuotiaina jos sillonkaan. (huom. kiltti ei ole sama kuin ruma ;P)
Olen kaunis ja menetin neitsyyden 17-18 -vuotiaana, siinä välimaastossa :) Syynä ei ollut se, etteikö hakua tai vientiä olisi ollut. Joskus päädyttiin jätkän kanssa ilman vaatteita sänkyyn, mutta aina silloin mulla välähti, että totako mä haluan muistella sitten keinutuolissa.. Ja siihen se jäi :)>
Kunnes sitten tapasin pojan, josta oikeasti pidin ja siinä sai neitsyyskin kyytiä. Ei se poika kyllä meinannut uskoa, kun yritin sopertaa, että tää on eka kerta :) Mutta kai se ihan hyvin meni, kun vielä neljän vuoden jälkeen ollaan yhdessä, kihloissa ja hääpäivä valittuna ;)
Joskus tosin tulee mietittyä, olisiko sittenkin pitänyt kokeilla muidenkin kanssa, ihan kokeilemisen halusta. Nyt kun alkaa olla myöhästä :) Mutta sitten taas.. olen hyvin nirso ja vaadin tasoiseni miehen. Ehkä sen takia, etten ole sängyissä hyppinyt, mulle ei kelpaisi kuka tahansa ja baarissa heitetyt ehdotukset saavat mut voimaan kirjaimellisesti pahoin. En tiedä, onko itsekästä vai ei, mutta en pidä itseäni vaihtoautona, jonka kyydissä jokainen on joskus ajanut ;) Olen se kallein mahdollinen yhden miehen auto, jota naapuri saa katsella vain autotallin ikkunasta.
Olen puolen vuoden päästä 18, kaunis (kuulostaa ainakin NÄÄÄÄIN leuhkalta mutta kyllä mie oon kehuja kuullut muiltakin :) ) ja kivaksi kehuttu enkä ole menettänyt neitsyyttäni. En itse asiassa nytkään seurustele.
Onhan niitä poikia jotka on kiinnostuneita tai ovat olleet kiinnostuneita, en tiiä, ei vaan ole huvittanut niiden kanssa puuhailla mittään. Seurustellut olen kerran (kun en ole vain halunnut aiemmin vaikka on kyselty), mutta silloin olin jotain 15-vuotias :D Eli kaikenlaista peliä on silti ollut mutta mitään vakavampaa ei.
Luulenpa että aika harvinaista tämä alkaa olla, mutta olen ajatellut asian jotenkin niin että säästän tämän neitsyyden sille pojalle josta oikeasti välitän ja joka välittää minusta. Ei mulla oo ees mitään kummempaa hinkua päästä tästä eroon, kannattaahan sitä hyvää odotella :)
no ei se nyt niin ihme ole että 15-16 vuotiaat ovat menettäneet neitsyytensä mutta jotkut 12-14 vuotiaat ovat jo seksin perässä ym. huhhhuh.. sen ikäiset ovat vasta lapsia!
tosin 15 vuotiaskin on minusta vielä aika nuori..
Mä en yhtä asiaa vaan tajunnu; mix pitäis olla neitsyt? Onko se muka joku kriteeri seurustelulle? Ei eletä enää jotain 172eKr. jolloin oli ehdotonta naida neitsyt..
kjhgf
Kyllä niitä 18v neitsyitä vielä on. (Toivon mukaan ainakin) Minusta on todella hullua, että kauhean nuoret (16v ja nuoremmat) haluavat päästä neitsyydestään eroon millä hinnalla tahansa. Enkä ymmärrä, mistä sekin idea on tullut, että neitsyys olisi noloa! Ja alkoholinkin käyttö alkaa niin älyttömän nuorena että.. :(
Minun mielipiteeni ^^
"Minusta on todella hullua, että kauhean nuoret (16v ja nuoremmat) haluavat päästä neitsyydestään eroon millä hinnalla tahansa"
Onko se sitten tervettä 40-vuotiaana? Eikä se tarkoita, jos joku haluaa harrastaa seksiä 16-vuotiaana tai nuorempana, että haluaa päästä keinolla millä hyvänsä eroon neitsyydestä. Jotkut välittävät toisesta niin paljon, että harrastavat seksiä ja nauttivat siitä..ja siinä on mukana rakkautta!
Ei nuoret ajattele että neitsyys on noloa. Ehkä toiselle sanotaan että "lol", mutta en usko että ajatellaan niin. Tottakai on niitä, jotka haluavat päästä neitsyydestä eroon väkipakolla, mutta iällähän ei siis merkitystä mielestäni ole..Seksiä se kumminkin oli iästä riippumatta.
70-80-luvullakin juotiin tämän ikäsinä ja esimerkiks tupakanpoltto alotettiin todella nuorena. Ja on tehty tutkimus, jonka mukaan nuoria, jotka polttavat ja/tai juovat, ovat vähentyneet.
Ja nyt vastaus keskustelun alottajalle; Kyllä niitä kauniita neitsyitä löytyy!
ps. Toivottavasti "kalakas" et loukkaantunut :) Koska se ei ollut tarkotukseni..
En luokkaantunut. :D En tietenkään tarkoittanut että kaikki tytöt haluavat neitsyydestään eroon äkkiä. Mutta jotkut (toivottavasti harvat) tytöt todella ajattelevet olevansa noloja jos ovat neitsyitä, olen tavannut tällaisia (nuoria) henkilöitä. Silti, minun mielestäni ei kannata harrastaa yhdyntöjä ainakaan ennen 16 vuoden ikää, olisi kuinka rakastunut ja kuinka valmis tahansa. Jos toista rakastaa kyllähän sitä voi odottaa, ja pysyä niissä 'lievemmissä' seksin muodoissa. Sillä mielestäni seksi, tarkemmin yhdynnät, eivät ole lasten/teinien puuhaa. Tämähän on vain minun mielipiteeni siis :) Kyllä nuorten juominen on vähentynyt ja tottakai se on hyvä asia.
Olen 18 ja neitsyt. Minua on kehuttu söpöksi ja sympaattiseksi jne. Neitsyyteni saattaa johtua siitä, että haluan kunnon miehen enkä mitään yhdenillan juttua.
kyllä niitä ton ikäsiä nättejä muijia on jotka on neitsyitä.
mutta vähän liikaa vaatia sitä. koska ehkä he ovat joskus luulleet löytäneensä sen oikean.
mikä siinä neitsyydessä on niin hienoa? ei se ihmisen persoonallisuutta muuta oli neitsyt tai ei! ja et kai sä siihen neitsyyteen rakastu vaan siihen ihmiseen?
Moi!:)
Täällä on puolen vuoden päästä 18 täyttävä tyttönen, neitsyt ja kauniiksi kehuttu.On ollut monta mahdollisuutta harrastaa seksiä, mutta jälkeenpäin olen ollut tyytyväinen etten sitä ole tehnyt, olisin katunut jälkeenpäin. Haluan nimittäin ekan kerran sen oikean kanssa. :) ja ei todellakaan kävis mielessäkään käydä nussiin ketään yhden illan tuttavuutta saati sitten ketään muutakaan jollen seurustelisi kyseisen henkilön kanssa. :)
itelläni on poikuus tallella, vaikka olisin voinut menettää sen moneen kertaan, eli vientiä riittää. eniten neitsyydessä kiehtoo se, että ihminen haluaa säästää itsensä tietylle henkilölle, eikä ole mikään kiertopalkinto tai esittelyauto:) äskettäin minulla oli juttua erään tytön kanssa, mutta se kaatui siihen kun kuulin tytöllä olleen yli 10 seksikumppania. tyttö sanoi olevansa seksuaalisesti yliaktiivinen. olen minäkin seksuaalisesti yliaktiivinen, vaikka poikuus on tallella, mutta osaankin hillitä haluni.
niin outoa tollanen...mitä pahaa siinä on jos on harrastanut seksiä 10eri henkilön kanssa. voi helv----sentään. sehän on vain hyväjos pitää seksistä. siitä tulee hyvä olo. että jotkut teinit on tyhmiä. jokaisella oikeus hyvänolon tunteisiin. ei saa tuomita...
Kyllä niitä nättejä neitsyitä löytyy vielä täysi-ikäisistäkin tytöistä. Itse olen 19vuotias kauniiksikin kehuttu(makuasia)tyttönen ja neitsyt. Eivätkä kaikki ystävistänikään ole vielä vakavasti seurustelleet. :)
sen neitsyytensä nuorempana.jätkät on useesti 18 kun ne vasta siirtyy siitä leikkivaiheesta siihen ku alkaa miettii kunnolla jtn seksiä,,,ei millään pahalla. ei voi vaatia että muijat odottaa sen aikaa että oman ikäset haluaa.......eikä niitä tyttöjä ei saa syyttää siitä ettei ne ole neitsyitä
jos toisesta todella välittää, niin ei mieti onko toinen neitsyt vai ei...ei tollasta sillon vaan mieti... miun mielipide=/
Olen ehkä vähän alaikäinen keskusteluunne, kun olen vasta 92 syntynyt. Mutta vaikuttaa siltä, että olen silti aikuisempi kuin sinä. Taidet olla joku sovinistipieru? Miten voit vaatia tyttöä olemaan neitsyt, oletko edes itse? Tyttö voi aivan itse päättää, milloin sinne sänkyyn pujahtaa pojan kanssa, eikä ole oikein, että pojat ja miehet sitten saavat harrastaa irtoseksiä. Jokainen voi itse päättää, milloin ja kenelle menettää neitsyytensä.
Ei sillä, että itsellä olisi kiirettä:)