Kertoisiko joku meille minkälainen hotelli Pousada ecoporto on?Se on porto de galinhaksessa,jonne olemme menossa helmikuussa 1-vuotis häämatkalle.Emme ole ennen käyneet Brasiliassa ja tarkoitus olisi nauttia auringosta ja vähän tutustua paikalliseen elämään.Olisko teillä mitään vinkkejä missä kannataisi käydä syömässä ja mille retkille kannattaisi mennä jne?
kuumaa huumaa!!!!!
porkkana
41251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kannattaa lukea aikaisempia viestejä siellä paljon kirjoituksia ja vinkkejä PDG:hen.
Ecoporto on siisti ja kiva hotelli aivan rannan tuntumassa, minä en itse siinä hotellissa asunut vaan muutaman sadan metrin päässä siitä, retkellä tutustuin ihmisiin jotka siinä asuivat ja he tykkäsivät ko. hotellista ja ystävällisestä henkilökunnasta. Siinä aivan lähellä Ecoportoa on uusi hyvä ja edullinen ravintola, nimeä en nyt muista, mutta sata metriä hotellin pääovesta suoraan eteenpäin niin siinä se ravintola on. Vesi nousee kielelle kun muistelen ravintolan ruokia mm. katkarapuja roquefort kastikkeessa :) nami! Mukavaa häämatkaa!
Olipas mukavaa saada vastaus tähän meidän niin arkipäiväiseen asiaan mutta nytpä kysyisinki sellaista että miten turvallista kohteessamme on?Olen jutellut muutamien ihmisten kanssa ja saanut vähän huonoa palutetta.Joudunko kulkemaan käsilaukut kytkettynä nilkkaani kiinni koko ajan vai voinko nauttia lomastani rauhassa?Recife on miljoona kaupunki mutta tämä meidäm kohde on paljon pienempi mutta onko siellä turvallista?Olen ollut ulkomailla töissä ja voin kyllä sanoa että ei ainakaan siellä kohteessa mitenkään erityisen vaarallista ollut mutta yksittäiset tapaukset vaan aina pyrkivät pintaan.Käsilaukkujen ja videokameroiden ryöstöt yms.
Mä liikuin illalla ja yölläkin vaikka mitä pikku kujia pitkin, eikä mitään tapahtunut. En kuullut että kenellekkään olisi tapahtunut mitään ikävää tuolla ihanassa pienessä Porto De Galinhaksen kylässä meidän loman aikana. Tosin rannalle menoa pimeällä ei suositella. Mä kävelin kerran yöllä rantaa pitkin keskustasta hotellille n. puolen tunnin matkan kolmen hengen porukalla ja vastaan tuli vain pari ihmistä eli ei mitään ryöstäjiä näkynyt :-) Terve järki vain matkaan mukaan niin kyllä se laukku mukana pysyy!