kävi tässä näin että 2v marsu kuoli ihan yllättäen, siis päivällä söi ja oli pirteä, iltasella meni ihan flegmaattiseksi ja paritunnin päästä olikin kuollut, pieneläinklinikalle soittaessa siis silloin kun vielä eli sanoivat että tarkkailkaa huomiseen,
tuli vaan mieleen että onko kellään kokemusta moisesta, taitaa jäädä syy ikuiseksi arvoitukseksi, olosuhteet ja ruokinta ollut ihan kohdallaan.
tuli vaan mieleen että onko kellään kokemusta moisesta, taitaa jäädä syy ikuiseksi arvoitukseksi, olosuhteet ja ruokinta ollut ihan kohdallaan.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ilmeisesti kuolemasta on kulunut jo sen verran aikaa, että EELAAn lähettäminen ei tule kyseeseen? Sieltähän sen vastauksen yleensä saa.
eilen tapahtui, mutta taitaa olla aika kallista tutkimuksiin viedä, eiköhän haudata tänään.
Minusta tuollaiselle tiedolle ei ole hintaa, jos siitä on apua jollekin (joko mielenrauhaa itselle tai arvokasta tietoa tulevaisuutta ajatellen). Muutama kymppi ei ole paljoa.
Mutta tässä tapauksessa asia jää mysteeriksi.
Voisiko olla sydänkohtaus? Sininen kieli? Jos on sininen kieli ei ole saanut happea tarpeeksi eli sydän pysähtynyt tai keuhkoveritulppa.
Mielestäni ei kannata turhia tutkimulsia tehdä. Haudan lepoon pikkuinen.
Ostan osaa!!!!
....tuttavan parivuotias urosmarsu kuolla kupsahti vähän samankaltaisesti kuin aloittajan. syytä ei saatu sen kummemmin selville.
mieleen tulee c-vitamiinin puute mut ei kyl niin nopeasti tapa..
Minun puolitoistavuotiaalle marsulle kävi myös noin...Ei mitään selvää syytä...
Meilläkin löytyi 9 viikkoinen marsu kuolleena häkistään, ilman mitään syytä :(
Eläinkaupasta ostimme sen alle 2 viikkoa sitten..
Suru on kyllä suuri :(
Vanha ketju mutta kirjoittelen tähän siltä varalta,että joku sattuisi tätä vielä vilkaisemaan.
Minulla oli kaksi tyttömarsua joista molemmat kuolivat ilman mitään varoituksia tai selkeää syytä.
Molemmat nuoria. Toinen kuoli 11.4 ja toinen 14.4. En tosiaankaan ymmärrä mistä on johtunut. Minä lähettäisin pikkuiseni eviraan tutkittavaksi,mutta valitettavasti minulla ei ole varaa. :(
Vähänkös kamalaa :( En osaa tuhon muuta sanoa kun, koitakkaa jaksaa ja otan osaa.. Toivon vain ettei minun marsuilleni kävisi noin :(
Meilläkin kuoli 2v marsu ihan yllättäen.