Oletteko te muut vauvakuumeiset tilanneet vauva-aiheisia lehtiä? Meillä alkaa olla unelma toteutumassa ja olemme päättäneet antaa lapsen tulolle mahdollisuuden. :)Minä sitten tilasin meille vauva-aiheisen lehden muutama kuukausi sitten. Minusta on ihana lueskella niitä juttuja ja haaveilla omista lapsista. Haluan myös saada paljon tietoa aiheesta. Lehden tilaamisen jälkeen minulle on alkanut soitella jos jonkinlaiset lastenlehtien kauppaajat ja kaikki ovat olleet ihan ihmeissään kun minulla ei olekkaan lapsia. Kaikille on tarvinut poru kurkussa sanoa ettei meillä ole vielä lapsia. :( Olenko ihan tyhmä kun minulle tulee vauvalehti? Onko ne lehdet tarkoitettu vain odottajille/perheellisille?
Vauvalehdet
Sanelma
7987
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
aloin myös tilaamaan melkein heti ku lopetin pillerit.Niitähän on kiva lueskella ja onhan niissä muutaki ku pelkästä vauvasta juttuja:).
Lukee kaikkea hyödyllistä.
Mulle tulee tällä hetkellä vauva-lehti ja kaksplus.
Tuleva elomamma ja masu-asukki 9 3
Juuh.. minä olen tilannut näytenumeroita aina silloin tällöin (ei ihan kestotilausta viitsi, kun olisi miestä kohtaan liian painostavaa). Itsellä kuumetta hirveesti, mutta tällä hetkellä ei ole mahdollisuutta edes yrittää vauvaa alulle. :(
Luen kuitenkin kaikki jutut lehdistä. Jospa jotain jäis korvan taate, jota ehkä tulevaisuudessa vois hyödyntää.
Mä tilasin juuri koko vuodeksi Vauva-lehden! Sain siitä joulukuussa näytenumeron ja tykkäsin niin paljon, että kun alkuviikosta sain siitä tilaustarjouksen, tilasin lehden! Avomieheni totesi jo näytenumeroa lukiessani, että taidat tykätä. Joten hän ei ainakaan ottanut sitä painostamisena, kun tilasin lehden. Meillä on vauva vasta suunnitteilla, josko sitten ensi syksynä ryhdyttäisiin tosi toimiin! Sitä ennen tyydytän uteliaisuuteni ja pahimman vauvakuumeeni lukemalla asiasta. Ja kyllä se näytenumero tuntui miestänikin kiinnostavan, joten eiköhän meitä ole sitten kaksi sitä lehteä lukemassa. =)
Minä tilasin Suuri vauvakirja -nimisen opuksen, vaikka vasta keväällä ehkä aletaan yrittämään omaa pienokaista..Lehtiäkin haluaisin ostaa/tilata, mutten kehtaa vielä..:)
mitään lehtiä, sillä kyllästyn helposti. Ostan aina irtonumeroita, jolloin voin vaidella mielen mukaan eri lehtiä.
Tässä toinen jolla on vauvakuume ja ostelen vauva lehtiä.
Niitä on kiva lukea.
Yleensä kyllä tilaan ilmaisia näyte lehtisiä tai ostan kirpparilta tms. lehdet halvalla.
Ei vauvalehden tilaaja ole tyhmä. Kyllä kaikki voiva toki soitella ja haluta myydä kaikenlaista, mutta siihen voi toki sanoa ei kiitos! Minäkin tilasin itselleni vauvalehden vuodeksi, minulle on se tullut jo aiemmin ja nyt odotan innolla seuraavaa. En lue siitä jokaista juttua, vaan ne kaikista mielenkiintoisimmat. Mulla ei ole lasta. Olemma mieheni kanssa aloittaneet vauvanteon, mutta vielä ei ole tärpännyt. Nyt pitäisi aloittaa ovulaatiotestien tekeminen ja toivottavasti tällä kertaa tärppää! Kannattaa tilata vauvalehteä! Siinä on mukavaa luettavaa!!