Gallup?

1. Mitä kissanhiekkaa käytät?
2. Montako kissaa taloudessasi on?
3. Minkä verran hiekka tulee maksamaan kuukaudessa?




Omat vastaukseni:
1. Fresh & Easy
2. 2 kissaa
3. n. 20 e yhteensä
8407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

1. Käytän Best Friendin Fresh&Easya myös

2. 1 kissa

3. Ostan Mustista&Mirristä kahden kissan pakkauksen hiekkaa tätä hiekkaa, joka tulee edullisemmaksi. Se siis on tarkoitettu 2 kissalle yhdeksi kuukaudeksi. Pussi maksaa 6,50€. Pistän puolet pussista kerrallaan laatikkoon, joten hintaa tulee n. 3,50€ kuukaudelle :)

Äänestä

1. Rainbow,(valkoista paakkuuntuvaa)

2. Kolme kissaa

3. n.5 - 10 €

Välissä menee vain yksi pussi, joskus taas puolitoista tai jopa kaksi.

Äänestä

1. Rainbown valkoinen paakkuuntuva kh
2. Tällä hetkellä 3, ehkä pian 2
3. Riippuu kuluuko 1 vai 2 säkkiä. Maksimissaan n.15€

Äänestä

käytän rainbow- hiekkaa maksaa n.5€ 8,5kg pussi kestää yhdellä kissalla n. kuukauden.

Äänestä

1. Meillä käytössä PeeWeen laatikko ja siinä pellettejä. Ei ole hajuhaittoja kuten ennen hiekkaa käyttettäessä.

2. Kaksi karvakasaa

3. Vajaa 5 e noin kolmessa kuukaudessa

Äänestä

1. Hiekkana käytetään Agrimarketin lämmityspellettejä, 16kilon säkki maksaa 7e.
2. Taloudessa 5 kisua=)
3. Kuukaudessa menee n.2 säkkiä, eli joku siinä 14 paikkeilla menee kuukaudessa hiekkoihin. (On muuten hyvää ja hajutonta pellettiä ja helppo puhdistaa!)

Äänestä

Eli Sanicat-hiekkaa käytän. Neljä kisua, kolme laatikkoa. Ostettiin juuri 60 kg/38.70e hiekkaa josta pistän uudet hiekat huomenna, sitä menee laatikoihin reilu 30kg.. eli mitähän tuota menisi kuukaudessa, kun ne loput 30kg lisäilen sitten säännöllisesti.. viitisenkymppiä?

Äänestä
  • 1. Mitä kissanhiekkaa käytät?
    Kisu-Pisua.

    2. Montako kissaa taloudessasi on?
    6 kissaa. 8 isoa vessalaatikkoa (oleellinen tieto, jos meinaa menekkiä yms verrata..).

    3. Minkä verran hiekka tulee maksamaan kuukaudessa?
    Hiekkaa menee vähintään kolme 20kg säkkiä, joten ainakin 34,20e. Tosin usein enemmänkin, riippuu ruokinnasta, siivoustavasta ym.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kissanhiekoista kirjoitti:

1. Mitä kissanhiekkaa käytät?
2. Montako kissaa taloudessasi on?
3. Minkä verran hiekka tulee maksamaan kuukaudessa?




Omat vastaukseni:
1. Fresh & Easy
2. 2 kissaa
3. n. 20 e yhteensä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu