Mistä tietoa managerin ym. hommista?

Eli olen todella kiinnostunut työskentelemään musiikin liittyvissä hommissa. Osaisiko joku kertoa mitä kaikkea työmahdollisuuksia esim. levy-yhtiöissä on ja missä niihin ammatteihin voi opiskella?

Kiitos.
1118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

saanu mitään vinkkejä keskustelupalstan ulkopuolelta, nimittäin minuakin kiinnostaisi samat hommat, muta ei mitään suoraa väylää tunnu löytyvän...
jos on vinkkejä niin kerrothan...=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mykkä kirjoitti:

Eli olen todella kiinnostunut työskentelemään musiikin liittyvissä hommissa. Osaisiko joku kertoa mitä kaikkea työmahdollisuuksia esim. levy-yhtiöissä on ja missä niihin ammatteihin voi opiskella?

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu