Onko kukaan miettinyt...

...miksi Voldemort haluaa tappaa, tuhota ja valloittaa kaiken? :O Onko kukaan koskaan kirjoissa edes selventänyt tätä Voldun valtaamisvimmaa? Ei sillä, että tämä jotenkin rassaisi. ^^ Ilman Voldu-paappaa Harryn elämä voisi käydä tylsäksi. ^_^
1450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Syy on oikeastaan aika yksinkertainen. Voldemort on katkera ja vihantäyttämä henkilö, joka haluaa tuottaa tuhoa ja pelkoa ympärilleen. Sen lisäksi hän tietty haluaa valtaa, ja terrorisoimalla muitahan sitä saa.

Voldemortin himo tuhota jästit kumpuaa kaiketi hänen omasta kurjasta menneisyydestään. Jästi-isä, joka hylkäsi hänen äitinsä ja surkea elämä jästien orpokodissa. Ja kun Voldemort sai tietää olevansa velho, hän tuli vakuuttuneeksi, että velhot ovat parempia olentoja kuin jästit.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pennin ämpäri kirjoitti:

...miksi Voldemort haluaa tappaa, tuhota ja valloittaa kaiken? :O Onko kukaan koskaan kirjoissa edes selventänyt tätä Voldun valtaamisvimmaa? Ei sillä, että tämä jotenkin rassaisi. ^^ Ilman Voldu-paappaa Harryn elämä voisi käydä tylsäksi. ^_^

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu