Riihimäen paras ruokapaikka? sellainen johon voi viedä vieraita syömään?
MIKÄ ON?
santsu
122674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
mun mielestä martina ja kiinalainen. Muissa en ite ainakaan tykkää käydä.Marttina melko kallis mut onhan meillä rahaa eiks jeh?:)
riksussa. Marttiinassa hidas palvelu ja muutenkin nihkeet annokset...jos pakko niin vanha kiinalainen...eli gildan yläkerrassa..
mielestäni riihimäen paras ruoka on keskuskadun kiinalaisessa...
Onko allinna jo auki? Millasta ruokaa siellä on? onko kokemuksia?
lehmushovissa ruoat hyvii ja kehtaa kyllä vieraitakin viedä. Tosin melko hintava
Bodrum on suomen paras kebab mesta!
Jos ei pelkää pahvilautasia niin sinne vaan! Muuten on siisti paikka...
Nyt puhuttiin ruokapaikoista eikä mistään kebab-mestoista. Noi puljut roskalaatikoita.
Sua taitaa käydä naimassa noi tumma-kuulat...
tainnnut käydä...pidä turpas kiinni saatana!
mestoista paras on eittämättä bodrum. Mutta kun puhutaan kunnon ravintoloista, niitä ei riihimäeltä ikävä kyllä löydä. Onhan täällä jo mainitut martina, seurahuone, linnea jne. Jälkimmäinen on laadullisti paras ja myös hintavin. Itse suosin aina linneaa juurikin sen takia, että siellä ei tarjoilla sitä ainaista lehtipihviä ja ranskalaisia tai jotain väsyneitä pastoja.
Hämeelinnasta löytyy ravintola nimimerkillä piparkakkutalo, sitä voin lämpimästi suositella myös vieraiden syöttämiseen. Viihtyisä miljöö, siistit tilat, erinomainen kattava viinivalikoima ja hyvä menú. Kannattaa poiketa!
Eikö kebab muka ole ruokaa? mitä???
Ja mikä toi tumma-kuula kommentti oli? eihän ne oo sen tummempia ku mekään! Kasva aikuiseks...
1. Linnea (Hämeenaukiolla)
2. Vanha kiinalainen (elokuvateatterin vieressä)
3. Lehmushovi (Huoltamo/kahvila Karavaanin lähistöllä)
Allinna olisi ollut varteenotettava myös, mutta että tulipalo kohtas, niin taitavat vieläkin korjata vahinkoja eikö vain - te paremmin tietävät ?!?
Ei kylläkään ole Riksussa, mutta kannattaa vaivautua ja käydä Tervakoskella italialaisessa ravintolassa. Hyvää palvelua ja alusta loppuun itsetehtyä ruokaa!