mittavirhe

tein taloni pitkästä tavarasta. sain halvalla ja nopeasti. mietin talopakettiratkaisua mutta tulin järkiini ja tein pitkästä. tämähän on oma mielipiteeni
101514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

joku muu aivopesi.

Äänestä
  • samaa.

    Äänestä

samalla tavalla ajattelin ensin pakettia, sit mä heräsin ja tein pitkästä halvalla ja hyvillä materiaaleilla

Äänestä
  • pitkästä, että rautakauppa ja sahat jo maksoi mulle kun tein pitkästä ja hain tavarat sieltä. Kustannukset ilman tonttia, lvu, sähkö ym, muita pikku kuluja 500€/neliö. No on ihan tosi. Huh huijaa kun jaksas vielä kehua pitkästä rakentamista. Ai niin, onks näille mitään omaa palstaa et vois vertailla muitten pitkiksien kans hintoja?

    Äänestä

  • ei toimi! Aasi!

    Äänestä

Ankarat on kommentit! Kivaahan se on tietysti yksin puhella, varmaankin tuo vaihtelua peilin edessä pälättämiselle?

Äänestä

tuntuvat olevan samalla lailla laskettuna halvempia, siis "mittavirheitä".

Äänestä
  • ei pitkästä parasta saa

    Äänestä

Jos nyt tekisin uuden tekisin pitkästä...voisi tehdä vähän paremman mitä valmispaketit ja asua siinä loppuiän.

Äänestä
  • joka on toimitettu "runkovalmiina". Valmistalo ja elemnttitalo kun ei ole sama asia. Mutta senhän tietäisit jos olisit edes rakentanut. Se on hyvä että vankka mielipide pitää olla, vaikka sitten vähän typerämpikin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tomppa kirjoitti:

tein taloni pitkästä tavarasta. sain halvalla ja nopeasti. mietin talopakettiratkaisua mutta tulin järkiini ja tein pitkästä. tämähän on oma mielipiteeni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu