Haluaisin tietää onko vuoden 1939 sadan markan setelillä arvoa?
vanha seteli
3
651
Vastaukset
- et sä sillä mitään tee
Anna se mulle.
Taiteltu ja hieman ryppyinen mutta ehjä seteli on hinnaltaan kympin luokkaa.
- numismaatikko
Kunto siis tosiaan ratkaisee. Huonokuntoista seteliä et ainakaan mihinkään vanhojen rahojen liikkeeseen saa myytyä lainkaan, ellei muuta myytävvää ole. Yksityinen henkilö saattaisi kuitenkin ostaa esim. eurolla.
Kohtuukuntoisen, joka on taiteltu ja hieman ryppynen, saattaisit liikkeeseen saada myytyä 20 tai 50 sentillä, yksityiselle henkilölle muutamalla, 2-7 eurolla. Itse olen maksanut taitellusta, mutta muutoin suht. hyväkuntoisesta 5 euroa. Hyväkuntoisen, taittelemattoman jne. saattaisit liikkeeseen saada myytyä esim. 5 eurolla, yksityiselle henkilölle n. 10 eurolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75670
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11491ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m152437Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372