Onkohan kokemuksia Echo sahasta,näin vaan yhdellä ammattimetsurilla ja hän ainakin sanoi ihan käypäseks peliksi.Olis mukava kuulla muidenkii mielipiteitä,kun pitäs tuo saha vaihtaa.
moottorsaha
Hakkuuta ois
111614
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
...saa sahatuksi ei siinä mitään,aina se pokasahan voittaa.Enkä nyt tiedä onko se niin kauhean eksoottinen merkkikään mutta itse ostaisin kylläkin jonkun yleisemmän merkin Stihlin, Partnerin, Husqvarnan tms:n. Eihän se metsuri vain ollut joku "kotimetsuri", joka suositteli Echoa?
ku oli iha oikee metsuri.
Stihl 260 siinä on rahalle vastinetta,rupee pöllinteko maistumaan.
kokemusta Stihl 250 mallista,ei olis kovin kallis.
maksaa ?
Partnerista kokemuksia,mieluiten jostain metsurimallista ?
sahaa tarvit niin osta joko jonsered tai husgvarna siinä on sahat joilla tulee valmista( tietenkin riippuu myös miehestä)
malli olis sopiva n.100 motin hakkuuseen vuodessa.Kestääkö ne muovirunkoset sahat.
husvgarna 394 pitäs olla vahva.
Elekää menkö koskaan ostaan muita sahoja kuin Stihl, Husqvarna tai Jonsered kaikki muut ovat leluja!
Echo on se merkki joka aina voittaa testeissä nämä tunnetut merkit. Siis parasta laatua, hintakin on kyllä vähän korkeampi.
Elä sekoita toiseen samankuuloiseen merkkiin jos Echon haluat. Efco on myös ihan ok, koneviestissä voitti pikkusahojen testeissä. Enkä usko että Efcon isotkaan sahat ihan huonoja on. Mulla on Efcon raivuri ja voin sanoa että on hinta-laatusuhdekin kohdallaan kun sai mukavuusvaljaat samaan pakettiin. Huskusta olisi pitänyt pulittaa samoilla varusteilla yli tuplahinta.