Lentomäki

Taas suomalaiset valmentajat ja toimitsijat syyllistyivät samaan mihinkä norjajaiset aikoinaan. Mitä jos Janne Ahosen hyppyä ois pidätelty ja odotettu parasta tuuliolosuhdetta mitä sitten sanottaisiin.Voi voi........seli seli
Paras voitti tässä kisassa yritetään uudelleen ei hypyt tähän lopu.
8671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ahosen hyppyvuorolla tuuliolot olivat tuomarineuvostin asettamissa rajoissa. Ei mitään syytä "viivyttelyyn". Ketään muutakaan ei puomilta pois otettu, jos olosuhteet olivat rajojen sisässä.

Äänestä
  • Syy ei taaskaan ollut valmentajien, toimitsijoiden, eikä kenenkään muunkaan, koska taas toimittiin ainoastaan sääntöjen mukaisesti.

    Äänestä

  • olla eri mieltä?!

    Äänestä

  • taitaa kirjoitti:

    olla eri mieltä?!

    Näin myös haastattelun uutisissa... Tv-ruudun grafiikan mukaan tuuliolot oli normaalirajoissa.

    Äänestä

  • Lastunen kirjoitti:

    Näin myös haastattelun uutisissa... Tv-ruudun grafiikan mukaan tuuliolot oli normaalirajoissa.

    ihme kun nikunen tv:ssä valitteli ja kisan aikana kiroili, luulis jo oppineen et "se on tällasta tää ulkoilmaurheilu"

    Äänestä

  • ..näkyvät lukemat kerro mitään oikeista tuulista eikä niiden perusteella mitään päätetä vaan Tepeksella on omat mittarit eikä niitä muille näytetä ne on salaiset.

    Äänestä

  • Ekitalo kirjoitti:

    ..näkyvät lukemat kerro mitään oikeista tuulista eikä niiden perusteella mitään päätetä vaan Tepeksella on omat mittarit eikä niitä muille näytetä ne on salaiset.

    Ei päätetäkkään, mutta ei ne täysin väärässäkään voi olla?

    Äänestä

saivat sielä odotella parempia tuulia, mutta onhan tuo ilmiö ollut jo vuosia. Keski-eurooppalaiset päättää kaikesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minäisse kirjoitti:

Taas suomalaiset valmentajat ja toimitsijat syyllistyivät samaan mihinkä norjajaiset aikoinaan. Mitä jos Janne Ahosen hyppyä ois pidätelty ja odotettu parasta tuuliolosuhdetta mitä sitten sanottaisiin.Voi voi........seli seli
Paras voitti tässä kisassa yritetään uudelleen ei hypyt tähän lopu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu