"pujottelusta"

Missäs vaiheessa pujottelun idea on vaihtunut keppien
tyylikkäästi kiertämisestä suojukset päällä hajareisin keppeihin törmäilyyn???

Naurettavan näköistä tuo nykypuuha!
3515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

nih, kyllähän siitä on kulunut aikaa jo vuos kymmen tai toine...mites, oletkos seurannu murtomaahiihtoa tai mäkihyppyä.. mite ne sillai jalat haarallaa nykyään..

Äänestä

Olen kyllä osittain samaa mieltä. Ei naurettavan näköistä mutta nykyiset nivelkepit antavat mahdollisuuden pärjätä huonommallakin tekniikalla. Nykymeno suosii jässikkämäisiä runttaajia, niin naisissa kuin miehissäkin. Eivät esimerkiksi Miller tai Palander olisi pärjänneet yhtä hyvin menneinä aikoina, eikä Tombakaan.

Äänestä
  • laskiko Kalle voittoon ilman kypärää? onko pakollinen? olin katsovinani että oli vain lasit ja pipo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


thöni kirjoitti:

Missäs vaiheessa pujottelun idea on vaihtunut keppien
tyylikkäästi kiertämisestä suojukset päällä hajareisin keppeihin törmäilyyn???

Naurettavan näköistä tuo nykypuuha!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu