Löytö

Oltiin koiran kanssa lenkillä.Koira löysi penkalta kalliin kännykän.Mitä teen?Mies käski odottamaan soittoa.(varmaan kännissä hukattu.)Kysymys kuuluu:Saako koirani löytöpalkkion?Tämä on pikkuisen leikkimielinen kysymys.
2418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos puhelimen omistaja on vähääkään ajan tasalla.

Äänestä

se pitää viedä poliisiasemalle, ja kyllä luulen että haukkusi jotain saa jos se kerran itse huomasi...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kimmo kirjoitti:

Oltiin koiran kanssa lenkillä.Koira löysi penkalta kalliin kännykän.Mitä teen?Mies käski odottamaan soittoa.(varmaan kännissä hukattu.)Kysymys kuuluu:Saako koirani löytöpalkkion?Tämä on pikkuisen leikkimielinen kysymys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu