Navikaattori, Gran Canarialla

Toimiiko Navikaaattori Gran Canarian saarella, onko kellään tietoa.
3721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

GPS-vastaanotin varmasti toimii ja antaa koordinaatit, mutta jos sinulla jotain karttapohjia näytössä täällä Suomessa, niin sellaista ei tod.näk. näy Kanarialla. Itsesi pitäisi tietää laitteesi ominaisuuksista sen verran.

Äänestä
  • Minulla on tämä Nokian 9300 ja pohjoismaiden kartasto eli jos hommaan Euroopan kartaston niin toimiiko se siellä,

    Äänestä

  • Laite kyllä toimii missä vaan, siitähän ei ole kysymys, selvitin asiaa niin Euroopan kartastoon on lisätty hiljattain myös Gran kanarian saari ja tilasin sen, on kuulemma yhtä tarkka kuin täällä suomessa, lähdemme tänään, saa nähdä onko siitä siellä mitään apua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-e&j kirjoitti:

Toimiiko Navikaaattori Gran Canarian saarella, onko kellään tietoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu