nettiyhteys

on jo kuukauden päivät katkennu noin 10 minuutin välein, onkohan koneella joku vakoilujuttu tai virus. mulla on paikallisen puhelinyhtiön laajakaistayhteys ja koneella on xp. adsl valo palaa tossa boxissa kun yhteys on katkennu, et ei varmaan sit oo puh. yhtiöllä vikaa vai?
3437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tänään en avannu heti messengeriä ja kone oli päällä melkeen 2 tuntia, mut ku avasin mesen niin suurin piirtein 15-20 minuutti aniin yhteys katkes taas. voikohan mese olla syynä?

Äänestä
  • jo kokeillut eikä ne ainakaan ilmoittanu viruksista mitää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


katkeaa kirjoitti:

on jo kuukauden päivät katkennu noin 10 minuutin välein, onkohan koneella joku vakoilujuttu tai virus. mulla on paikallisen puhelinyhtiön laajakaistayhteys ja koneella on xp. adsl valo palaa tossa boxissa kun yhteys on katkennu, et ei varmaan sit oo puh. yhtiöllä vikaa vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu