ei hiivaa...

olen käynyt otattamassa hiivanäytteen, ja siitä ei löytynyt mitään. kuitenkin valkovuoto on melko runsasta ja kutinaakin on vähän.. voisiko kyseessä olla jokin muu tulehdus tms..? normaalisti valkovuotoa ei ole juurikaan yhtään..
2375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Otettiinko muita testejä hiivan lisäksi ? Voisi olla kyseessä jokin epäspesifinen tulehdus ?

Äänestä
  • papaan varasin just ajan. klamydiaki otettii vaik ei mul sen puoleen mitää huolta ollu ja puhdashan se olikin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

olen käynyt otattamassa hiivanäytteen, ja siitä ei löytynyt mitään. kuitenkin valkovuoto on melko runsasta ja kutinaakin on vähän.. voisiko kyseessä olla jokin muu tulehdus tms..? normaalisti valkovuotoa ei ole juurikaan yhtään..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu