HTV Welho ja digivalmius

Jos kerrostalo on kytketty htv:n welhoon niin tarkoittaako tämä sitä, että taloyhtiö on digivalmis. Ajattelin ostaa digiboksin, mutta saanko digikanavia näkymään. Tiedän ,että isännöitsijälle voi soittaa ja kysyä. Mutta ajattelin ensin vaivata forumilaisia.
3547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

itse asun vuonna 1937 rakennetussa talossa, jossa Welhon kaapeli. Taloon on suunniteltu antenniremonttia. Kaapeliboksi (toppy 5100) toimii kuitenkin erittäin hyvin, vaikka signaalin taso onkin n. 60% luokkaa, ja laatukaan ei lähellekään sataa yllä. Kannattaa ostaa kaapeliboksi avokaupalla, tai paikasta, mihin sen voi palauttaa (verkkokaupat) ja kokeilla miten se toimii. Jos ei toimi, kannattaa harkita jonkun sisäantennin laittamista ja antenniboksin ostamista.

Äänestä
  • ja vastaus alkuperäiseen kysymykseen: se, että on kaapeliverkko ei välttämättä takaa digivalmiutta. Jos kuva on hyvä, niin boksi toimii 95% todennäköisyydellä...

    Äänestä

Sieltä ne bitit iloisesti kaapelia pitkin juoksee.
Ostat vaan C-tunnuksella varustetun boxin, niin hyvin pelittää.
Tuon edellisen runoilijan kokeilusepustukset voi jättää omaan arvoonsa. Ei varmaan ole Welhon alueelta lainkaan noin epämääräisten ohjeiden vuoksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ananias kirjoitti:

Jos kerrostalo on kytketty htv:n welhoon niin tarkoittaako tämä sitä, että taloyhtiö on digivalmis. Ajattelin ostaa digiboksin, mutta saanko digikanavia näkymään. Tiedän ,että isännöitsijälle voi soittaa ja kysyä. Mutta ajattelin ensin vaivata forumilaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu