Huoneisto hotelli Santa Fe:stä Inglesissä.
Finn Matkoilla on ko. hotelli myynnissä
Finn Matkoilla on ko. hotelli myynnissä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kaverit olivat siina hotellissa, me toisella puolella olevassa Jardin del SOlissa. Santa fessa kavereilla oli huoneissa torakoita, jopa ruokapoydalla. Muuten sijainti hotellilla hyva, lahella ostareita ja ravintoloita.
Itse menisin mieluummin jardin del soliin...
Kerropa lisää Jardin Del Solista. Maaliskuussa mennään.
Olimme Jardin del SOlissa syyskuussa ja hyvä hotelli oli kaikin puolin. Sijainniltaan hyvä, pari kolme korttelia oli kolmeen ostariin, jossa paljon kauppoja ja ravintoloita.
Hotellin allas-alue oli hieno, muutamana iltana oli jotain ohjelmaa sielä esim. barbecue-ilta.
Hotellin alakerrassa oli pieni kauppa, josta sai aamiaistarvikkeet ym ja kadulla oli sitten vähän isompi ruokakauppa, josta sai edullisesti aamiaistarvikkeet. Hotellin vieressä minigolf, alakerrassa oli nettikoneet, biljardi ja jotain kolikkopelejä. Respasta sai vuokrata tuulettimen, hinta oli muistaakseni 25 euroa viikko, mutta sitten sai jonkun pantin takaisin kun sen tuulettimen palautti.
Vuokrattiin vuokra-auto ja respasta se hoitui, eli he soittivat autovuokraamoon ja auto tuotiin hotellin ovelle. Avo-auto oli päiväksi 60 euroa muistaakseni tai ehkä vähän edullisempi.
Siivous toimi hyvin, siivooja teki ahkerasti hommia ja annettiin paljon tippiäkin hänelle, niin hyvin hän meillä siivosi. Lakanat vaihdettiin kerran viikon aikana, pyyhkeita annettiin lisää tarpeen mukaan. Alakerrassa meillä oli keittiö ( aika pieni) ja yhdistetty olohuone, jossa kolikkotv. Yläkerrassa pieni wc ja suihku sekä pieni makkari. Kaikin puolin oli siistiä, aika pieni asunto, mutta sitäkin kivemmin sisustettu. Sitten oli terassi, jossa pöytä, pieni tila ja tuolit. Meillä ei ollut superior-huonetta, kavereilla oli ja ero oli että heillä siivottoon joka pv, meillä 5 kertaa viikossa ja superior-huoneissa oli viinipullo odottamassa ja puutarhatuolit.
Hotellin alakerrassa 2 hyvää ravintolaa, jossa ruokailimme päivisin. Palvelu oli hyvää, ruoka-annokset suht halpoja ja hyviä.
Kaikin puolin hyvä hotelli, voisin mennä toistekin kyllä ehdottomasti. Hyvää matkaa!
Kiitos!