ei miehiä.

joo, mä olen tullut siihen tulokseen, että mä en enää halua valhdella itselleni mun sukupuoli suuntautumisestani..:) miehet on kusipäitä, se on todettu x).. haluisin löytää juttu seuraa muista lesboista:):).
61739
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

taas joku provo tyyliin "miehet on kusipäitä siksi otankin naisen"?

Ehkä sä valehtelet itelles enempikin sen että olet kerännyt vääränlaisia miehiä.

Että mitäs jos menet sen peilin eteen ja mietit mitä sä haluat elämältä ja miten sä olet siihen panostanut ja katsoppas onko käynyt siten että sä olet vaan ottanut mitä eteen sattuu.

Ei susta tuu onnellista naisenkaan kanssa jos sun asenne on että pääasia että se on nainen.

Äänestä

Mä oon ainakin tutustunut moniin mukaviin miehiin. Itseasiassa täysiä kusipäitä ei montaakaan ole ollut. Kyllä mä ainakin tunnustan tykkääväni miehistä, vaikkakaan en muussa kuin kaverimielessä. Tunnistan kyllä mukavat miehet ja huomaan kyllä jos hyvännäköinen mieseläjä kävelee vastaan. Ei kusipäisyys titteliä voi miehille luovuttaa. Kyllä niitä helevetin idiootteja löytyy myös meistä naisista, niin hetskuista kuin lesboista!!!

Äänestä

Ei kaikki voi tykätä kaikista eikä tarvitsekaan. Sehän olisi mahdotonta. Hyvä, jos löytyy edes joku, josta välittää ja että saisi saman takaisin. Kaipa tiedät itse oman suuntautumisesi. Voihan se vielä vahvistuakin.

Äänestä
  • oho ..ei oo totta .nyt on kyllä joku"kusipää" pettänyt totaalisesti...itse kiinostunut enempi naisista seksuaalisesti vaan parhaat kaverini on kyllä miehiä..on meisää niitä paskoja naisissakin ...kyl se siitä

    Äänestä

Taitaa kuspäisyys olla samalla tasolla oli seksuaalinen suuntautuneisuus mikä tahansa.
Mutta tärkeän asian otit esille, sillä itselleen (ja muillekin) valehtelu on lopulta raskas taakka.

Äänestä

samanlaisia meistä kaikista löytyy ;).

En minä miehistä pahaa sano, paitsi jos tuppaa liian lähelle omine lähitarkoituksineen joista en lämpene..

tutkiskelua itseensä, se kantaa ja kannattaa..

Vaikka ei naisten/naisen kanssa aina suju niin en kyllä lähde lähempää seuraa hakemaan toisesta sukupuolesta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heimoi:) kirjoitti:

joo, mä olen tullut siihen tulokseen, että mä en enää halua valhdella itselleni mun sukupuoli suuntautumisestani..:) miehet on kusipäitä, se on todettu x).. haluisin löytää juttu seuraa muista lesboista:):).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu