Voisikos joku kiltti astrologiasta ymmärtävä kertoo mitä tarkottaa kun mars on vaakasessa ja venus kalassa?
Mitä se kertoo ihmisen luonteesta?
KIITOS!!!
Apuvvva!
6
395
Vastaukset
Lyhyesti:
Mars kuvaa naisen kartalla miesihannetta ja venus sitä miten toimit rakkauselämässä.Miehen kartalla sitten venus kuvaa naisihannetta ja mars tapaa toimia. Kannattaa myös huomioida se missä merkissä dc:si on kartallasi.
Dc kuvaa sitä tapaa kuinka toimit ihmisuhteissa.DC on nousevasi vastakkainenmerkki esim.jos nousevasi(askendentti) on vaikkapa kauriissa niin silloin dc:si on kauriin vastamerkissä ravussa.Näiden lisäksi kuu on myös tärkeä se kun kuvastaa tunne-elämää.
Itse suosittelen,että käyt esim.tuolla www.astro.com osoitteessa katsomassa karttaasi sieltä nimittäin saa ilmaiseksi "rakkauskarttoja"
suosittelen lämpimästi tuota love,flirtation and sex tulkintaa.Ideana on se,että kun napautat sitä karttaympyrää viereen tulee selitys mitä kohta kartallasi tarkoittaa!Kannattaa myös hankkia kirjastosta aiheesta kirjallisuutta.Auttoiko tämä?- Tietämätön,,,,
Kiitos.
Eli ymmärränkös nyt oikein,että miesihanteeni on vaakamainen?Toimintani rakkauselämässä on kalamainen?
Että kun tajuaisi.:)
Kiitos vinkeistä.Käyn katsomassa ton astron ja kirjoja vähän vilkuilen...:) - miehelle
venus kerro naisihannetta jota ei kuitenkaan välttämättä tule rakastamaan ja naiselle mars miehestä jonka kanssa elämä ei tule välttämättä sujumaan?
Näin olen lukenut seppo tanhuan sivustolta...... Tietämätön,,,, kirjoitti:
Kiitos.
Eli ymmärränkös nyt oikein,että miesihanteeni on vaakamainen?Toimintani rakkauselämässä on kalamainen?
Että kun tajuaisi.:)
Kiitos vinkeistä.Käyn katsomassa ton astron ja kirjoja vähän vilkuilen...:)jep!
- niinku
venus ei ole kalassa vaan kaloissa.
- mie..
..koska joku ois voinnu luulla väärin....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231205
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89884- 87767
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede19726- 93707
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat281690- 109626
- 32583
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49543Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet115511