ÄÄNI

Älä äänestä Halosta, tulee halosta päin näköä ja maa-ja metsätalous ajetaan entistä suurempaan ahdinkoon.
7378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tänään uutisissa näytettiin kuinka lehdistötilaisuuksissa kumpikin ehdokas oli nyt niin niiiin kovasti maatalouden ystäviä. Puhuivat kauniita sanoja maataloudesta, yrittävät niillä nuoleskella Vanhasen kannattajia.

Äänestä
  • on kuin huonomahasen pieru, puolet paskaa mukana. Puolueeseen katsomatta.

    Äänestä

Äänestetään Salea. Sale ei pelkää globalisaatioita. Raaka peli vaan ja kaikki tuet pois myös maataloustuet. Kyllä sitä ruokaa saadaan Virosta ja Puolasta suomalaisten omistamilta tiloilta.

Äänestä
  • Ja loppu se puuhastelu pelloilla ja ikuinen tukien kuppaaminen.

    Äänestä

  • Taidat ollakkin tavallisen tyhmä...ei presidentti mitään päätä.

    Paitsi virkanimityksistä...

    Äänestä

  • hahahahahaaa kirjoitti:

    Ja loppu se puuhastelu pelloilla ja ikuinen tukien kuppaaminen.

    Mitä ihmettä me maataloudella tehdään Suomessa?? Ruokaa saa kaupasta ja kaupasta sitä saa ulkomailta,edullisemmin kuin kotimaasta!!

    Tää on just sama homma kuin sähkön&maakaasun tuominen Venäjältä,sitä saa niiiin edullisesti ja melkein riittävästi.
    Toki Venäjän omat tarpeet menee edelle ja sitten saadaan vähän käytettyä sähköä ja kaasua,tai ainakin lupaus että pian saadaan.
    Kotimaassa on lauhdevoimalaitoksia tyhjänpanttina mutta eihän niillä voi sähköä tehdä kun ne saastuttaa,niinhän tekee maatalouskin.

    Ulkomainen energia ja maatalous ei saastuta, ja mikä tärkeintä,niitä saa rajattomasti on maailmalla millainen kaaos tahansa!! Onhan yhteiskunnallisestikin paljon järkevämpää maksaa näistä elintärkeistä hyödykkeistä ulkomaille,kotimaassa siitä koituisi liikaa surua ja murhetta kuten työllisyyttä ja parempaa elintasoa koko kansalle. Varmuus tärkeintä näissä asioissa,kukaan ei elä ilman ruokaa eikä energiaa,koko yhteiskunta pyörii näillä.
    Joten eiköhän ulkoisteta ja tienata muutama euro!

    Äänestä

Perinteinen jako, jossa isojen tilojen väki äänestää kokoomusta ja pienempien kepua, on oikea ja harkittu jako.

Kokoomus ajaa isojen ja rikkaiden asiaa. Tämä on totuus joka pätee edelleenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OIKEALLE kirjoitti:

Älä äänestä Halosta, tulee halosta päin näköä ja maa-ja metsätalous ajetaan entistä suurempaan ahdinkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu