jesh!

saan täl viikol yöelämää lisäosan, nii jos viittisitte vastata parii kysymyksee.

miten simistä saa vampyyrin?

miten autotalli tehää, vai saako sen valmiina?

ostetaanko autot samast paikast, ku muutkii esineet?

voiko perheessä olla autoja useampii ku yks?

ja jos pelist tulee jotaa hyvää mielee, nii kertokaa ihmees :)
4194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vamppyyrin saa ku ystävystyy toisen vamppyyrin kanssa ja sit ku on tosi läheinen vamppyyrille
se purasee sua sitten sinustakin tulee vamppyyri.tai luo niitä koodilla boolpropilla
valitse make vampire silloin olet vampyyri.
vampyyrit tunnistaa mustista pukuista ja ne kävelee käsi naaman edessä.

ei autotalleja saa valmiina. ne pitää tehä
itse. ja on kai vaikee selittää miten
sen näet ohjekirjasta sivulta 5.

autot ostetaan samast paikast ku
muutki esineet mut sekalaisist.

perhees voi olla useinpia autoja ku yksi.

Ei tullut mieleen mittää ; (

Äänestä
  • kiitti

    Äänestä

Jos ei saa sitä vampyyria millään puremaan omaa simiään, eikä käytä koodeja, niin voi tähdä myös näin:

Tutustu haluamallasi simillä vampyyriin ja kutsu hänet kotiisi kylään pimeään aikaan (koska päiväaikaan vampyyrit eivät kestä valoa, ja mitä todennäköisimmin eivät suostu tulemaan tällöin, tai tulevat, mutta juoksevat saman tien aurinkoa pakoon :P) Ja tämän keskustelun aloittaja ei varmaan vielä tiedä, että yöelämäälisäosassa tulee uusi toiminto simeille "suostuttelu" eli voit suostutella toista simiä vaikka kokkaamaan tai siivoamaan, vaikka postipoikaa tai jotain kylään tullutta simiä tai ihan ketä tahansa toista simiä. :)

Eli kun olet saanut kutsuttua vampyyrin kylään, niin suostuttele jollakin toisella saman perheen simillä, esim vaikka nyt Pertulla vampyyriä puremaan haluamaasi simiä, esim Annaa. Huomaa, että tämä suostuttelu vaihtoehto "suostuttele puremaan simiä (esim Anna)" tulee vain, jos vampyyri on talossa, sillä ethän muulloin vai suostutella tätä vampyyriä. :) Minulla on toiminut aina näin, paitsi silloin, kun haluamani simin peloissa, (esim Annan) on "muutu vampyyriksi"

Äänestä

1. Simistä sa vamppyyrin tutustumalla yhteisötontilla yöllä kreivittäreen tai kreiviin, jotka ovat vamppyyreja. Tutustu heihin hyvin, ja voit saada heiltä suudelman kaulaasi ja muutut vampyyriksi itsekin.
2. Autotalli tehdään näin: Mene rakennus-tilaan ja klikkaa auton kuvaketta. Otat sieltä pätkän tietä ja asetat sen tonttisi reuaan. Sitten otat pienemmän pätkän tietä ja asetat sen edellisen perään. Sitten rakennat seinät tämän uudemman ympärille ja rakennat siihen autotallin oven. (Löytyy samasta mistä tietkin). Sitten vain katto päälle ja autotalli on valmis sisustamista varten.
3. Autot ostetaan näin: Mene osto-tilaan ja klikkaa auton kuvakettan. Sieltä löydät autot.
4. Autoja voi olla perheessä useampia kuin yksi, jos vain rakennutat tarpeeksi monta autotallia/tietä tontillesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

saan täl viikol yöelämää lisäosan, nii jos viittisitte vastata parii kysymyksee.

miten simistä saa vampyyrin?

miten autotalli tehää, vai saako sen valmiina?

ostetaanko autot samast paikast, ku muutkii esineet?

voiko perheessä olla autoja useampii ku yks?

ja jos pelist tulee jotaa hyvää mielee, nii kertokaa ihmees :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu