Cd levyjen kannet

millä ohjelmalla sais automaattisesti kuvan cd levyn kokoon?
3618
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

minä olen käsitellyt Office 2000
mukana olevalla "Microsoft Photodraw"
ohjelmalla, ja on toiminu hyvin.
Tai kopioit kuvan "Microsoft Word"
ohjelmaan ja muokkaat kuvan siellä halutun kokoiseksi. Toimii.

Äänestä

Melkein millä vain. Yleensä kuvan koon voi määrittää ihan millilleen.
Itse käytän psp7. Myös irfanview, joka on ilmainen ohjelma on hyvä kuvien tulostamiseen haluamassasi koossa. Kun lähtee tulostamaan, niin ohjelma antaa valita tulostuskoon.
Löytyy mm. www.irfanview.com osoitteesta.

Eli mittaat vain cd:n paperien koot ja tulostat niiden mukaan.

Äänestä

Itselläni on WinOnCd-polttoohjelma jolla voi tehdä kyseisen muunnoksen sekä itse cd-levyyn tehtävän tarran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joopajoo kirjoitti:

millä ohjelmalla sais automaattisesti kuvan cd levyn kokoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu