Hääyö pk-seudulla eri tavalla?

mimmu

Missä voisi Helsingissä/pääkaupunkiseudulla viettää hääyötä? Muualla kuin hotellissa, jotain upeeta, luksusta, mitä kaikki eivät tee. Mihin menisi?

4

1681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ent. eelia-76

      Me mentiin kotiin..?

      • nojuu

        No, kyllä mentiin mekin kotiin, mutta eiköhän aloittaja kysellyt jotakin "luksusta" ja epätavallista.

        Toisaalta, enpä usko että tästä tuppukylästä mitään erikoisen luksusta tai epätavallista löytyykään... tietty jos tuntee jonkun jolla on luksusluokan huvipursi tuolla kaivarin rannassa... tai ehkä joku vuokraisi sellaisen hääyöksi?


      • maalaistypy
        nojuu kirjoitti:

        No, kyllä mentiin mekin kotiin, mutta eiköhän aloittaja kysellyt jotakin "luksusta" ja epätavallista.

        Toisaalta, enpä usko että tästä tuppukylästä mitään erikoisen luksusta tai epätavallista löytyykään... tietty jos tuntee jonkun jolla on luksusluokan huvipursi tuolla kaivarin rannassa... tai ehkä joku vuokraisi sellaisen hääyöksi?

        Siis en tiä auttaako jotakuta, mut meilä häät vietetään meille niin Rakkaassa kesämökissä, tai oikeestaan talo, olemme siel talvellaki. Juhla on sielä. Voi käyttää mielikuvitusta kuten laittaa ite seivästetyn heinäseipään niinku tehtiin pikkutyttönä jne. mukavaa. Miusta ne on ihanii muistoja.. Sit varmaan yövymme pienemmällä mökillä, joka hieman vaatimattomampi, sitäkin eksoottisempi. Että näin, Rakastamme maaseutuu, joten se on nii luonnollista. Ei sitä tarvii hotelleja ja välttämättä häämatkalle kiirettä juhlien jälkeen. Ajattelen itse, että matkalle voi lähtee lämpimään sitte vaikka ku Suomes kylmä. Matkustaapa sitte ku tuntuu siltä.


    • kullan kallis

      Itse en välittäisi mennä vieraaseen paikkaan.

      Entä jos ystäväsi järjestäisivät teille kotiinne luksusta? On hienoa mennä kun joku on laittanut valmiiksi eikä ole itse tarvinnut alkaa vääntää itselleen yllätystä...

      antaisin kaasolle vapaat kädet! kyllä kodinkin saa siivottua ja kukkia ja tunnelmakynttilöitä sampanjaa, sauna tai kylpy, musiikkia. jotain syötävää... ja kotieläimet/lapset hoitoon.

      tai ehkäpä voisi varata vain jonkun mökin jonne olisi valmiiksi laitettu tuli takkaan jne..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      44
      2239
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      67
      2121
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1960
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      394
      1714
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1665
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1494
    7. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      0
      1390
    8. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1112
    9. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      977
    10. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      945
    Aihe