Alkaisin harjoitella FS2002:ssa karttojen kanssa Oulun lentokentän ympäristössä lentämistä, jotta olisin valmis virtuaali-ilmailun koitoksiin. Kun yritän avata Ilmailulaitoksen karttasivuja, esimerkiksi Lähestymiskartat, en saa ainoatakaan linkkiä näkyviin. Toimiiko tämä teillä muilla vai onko minulta jäänyt jotakin huomaamatta?
http://www.ilmailulaitos.fi/ais/aipcharts/Default.htm
Eikö Ilmailulaitoksen karttasivu toimi?
5
393
Vastaukset
Mulla ne aukes Adobe Readerilla suoraan selaimeen (Firefox). http://www.adobe.fi/products/acrobat/readstep2.html
- Vasta-alkaja
Ihmeellistä. Samat softat, mutta silti en saa Oulun karttoja esille sen paremmin kuin mitään muitakaan lähestymiskarttoja. Pitää ilmeisesti lentää perstuntumalla. Tähänkö ne aukeavat?
http://www.ilmailulaitos.fi/ais/aipcharts/efou.htm Vasta-alkaja kirjoitti:
Ihmeellistä. Samat softat, mutta silti en saa Oulun karttoja esille sen paremmin kuin mitään muitakaan lähestymiskarttoja. Pitää ilmeisesti lentää perstuntumalla. Tähänkö ne aukeavat?
http://www.ilmailulaitos.fi/ais/aipcharts/efou.htmJa sitten kun valitsen jonkun, niin avaa sen readerin. Jostain Firefoxin asetuksista sai määritettyä eri tiedostomuodoille toiminnon mitä se tekee sille. Lataa sen koneelle tai koittaa avata suoraan selaimeen ja millä ohjelmalla.
En nyt pystyt tota kattomaan.- Vasta-alkaja
lammas-jr kirjoitti:
Ja sitten kun valitsen jonkun, niin avaa sen readerin. Jostain Firefoxin asetuksista sai määritettyä eri tiedostomuodoille toiminnon mitä se tekee sille. Lataa sen koneelle tai koittaa avata suoraan selaimeen ja millä ohjelmalla.
En nyt pystyt tota kattomaan.Tuo on ilmeisesti jonkinlainen taulukko, joka hakee nuo linkit tuohon jostakin muualta, ja Norton luuli tätä mainokseksi ja esti sen. Nyt toimii.
Vasta-alkaja kirjoitti:
Tuo on ilmeisesti jonkinlainen taulukko, joka hakee nuo linkit tuohon jostakin muualta, ja Norton luuli tätä mainokseksi ja esti sen. Nyt toimii.
Kaunista lentosäätä sulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2669480IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2996659Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?671604Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721033Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741