Photoshop CS

Miten saa tehtyä kehyksiä kuvaan photarin CS versiolla?
Osaako kukaan neuvoa.
Alempana oli neuvottu 7 ja joihinkin muihin photareihin, mutta onko CS.ssä muuta mahdollisuutta tehdä kehyksiä?
Löydän ohjelmasta kaikkea muuta, mutta en kehyksiä....
41859
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

samat ohjeet pätee kuin noi aiemmin mainitut, fotarissa ei ole mitään valmiita kehyksiä. Jos haluat kehyksiä tms., niin hommaa ennemmin paint shop pro, siinä on enemmän "kivoja" kilkkeitä.

En kokeillut, mutta voi olla että siihen löytyisi googlettamalla jokin kehysplugi?

Äänestä
  • Tiedoksi Tommij:kke ja Muillekin, että Fotarin actioneissa on valmiita kehyksiä vaikka kuinka paljon. Ovatko kauniita tai ei, onkin sitten jo makuasia.

    Äänestä

Jos olet hankkinut maltaita maksaneen CS Photarin niin ei muuta kuin mielikuvitusta käyttämään miten saa kehykset aikaan.
Taikasanat ovat edelleen, Image Size ja Canvais Size.
Tai tee vaikka värillinen kuva jonka päälle liität sitä sopivasti pienemmän kuvan, ja siinä on kehys perusmuodossa.
Tai jollain muulla tavalla, mahdollisuuksia on.

Kun itse tekee kehykset saa mieleisiään. Valmiit ovat sen verran kömpelöitä rakennelmia, että kannattaako niitä muuhun käyttää kuin ehkä kuvaa pilaamaan ;)

Äänestä
  • Tarvin työssäni kunnon kuvankäsittelyohjelman ja sen takia ostin tämän.
    Kai se joskus maksaa itsensä takaisin.
    Ne kehykset vain ottivat koville, muutenkin aikaisempaan photoshop seiskaani verrattuna tämä on kuin vertaisi Rolls Roycea rätti sitikkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marita***** kirjoitti:

Miten saa tehtyä kehyksiä kuvaan photarin CS versiolla?
Osaako kukaan neuvoa.
Alempana oli neuvottu 7 ja joihinkin muihin photareihin, mutta onko CS.ssä muuta mahdollisuutta tehdä kehyksiä?
Löydän ohjelmasta kaikkea muuta, mutta en kehyksiä....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu