Mitä on kevarilaiset mieltä näistä meidän kaupoista, Onko riittäviä saako mitä haluaa vai joutuuko käymään joen tuolla puolella.
mieltä
kaupoista
8834
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kauan kevätkummussa asuneena jäin kaipaamaan Sparin tulon myötä kunnon lihatiskiä. Joka päivä kaupassa kyllä asioin, mutta lihat haen (valitettavasti) kaupungista. Jotenkin vaan ne pakatut lihat ja kalat ei vaan miellytä, vaikkakin on tuoretta. Saapas nyt nähdä, jos kauppaketju vaihtuu, kuis käy....saadaanko takas...toivotaan.
k-kaupasta nimeltä cecilia
...mutta kun se ei ole ostoskeskuksessa....
KUKAANHAN EI TAAS OO MISTÄÄN VITUN OSTARISTA PUHUNU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Minusta on aivan ahdistavaa mennä näihin kevarin kauppoihin, kun niissä on aina ne samat tuotteet ja Spar on varsinkin mennyt viiaikoina tosi huonoksi.Tuotteissa ei tosiaankaan ole kovasti valinnanvaraa. Ei jaksa vuodesta toiseen ostaa samoja tuotteita, kun joutuu kuitenkin ruuan laittamaan päivittäin pitäisi kaupastakin saada uusia ideoita.Kevariin paremmat kauppiaat sellaiset jotka eivät ole jämähtäneet paikalleen.
kaikki pitää hakee kaupugist. popsi on paras
Popsista aikanaan kirjoitetut jutut, joissa käsiteltiin lihaa/kalaa?
Kevarin kauppoihin olen ihan tyytyväinen, tälläinenkin kiireinen heebo kuin minä, ehtii hyvin niissä käydä. Harvemmin on jonoa ja tarvittaessa autonkin saa parkkiin suhteellisen lähelle kaupan ovea. Minulle se on sama, miten lihat ja kalat on pakattu, pääasia, että kaupassa käyntiin ei tuhraudu aikaa ja että saan masuni täyteen. Keskustaan kun lähtee, niin jo pelkkä autonlasien putsaaminen jo pistää vihaksi.