TÄI

elikkäs miten saa täit pois tekstiileistä...esim. sohvasta...
kuoleeko ne pakkasella? onko mitään muita keinoja ku kantaa sohvat saunaan tai pakkaseen?
2745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

täi kuolee vuorokaudessa ilman isäntää ja taitaa isännän kanssakin.. eli jos täi ongelmaa niin petivaatteet pesuun ja sit pää piiloon muualla lymyäviltä. Täi kun ei kiipeä tai lennä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miepä kirjoitti:

elikkäs miten saa täit pois tekstiileistä...esim. sohvasta...
kuoleeko ne pakkasella? onko mitään muita keinoja ku kantaa sohvat saunaan tai pakkaseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu