Minu dopikselta loppui vuoto, ja nyt haluaisin tietää, että kuinka kauan pitää vielä olla erilleen uroksista? Koirani ei ole vielä leikattu.
Nartun juoksusta
Viipula
3332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kolmen viikon jaksohan se juoksu on, eli kannattaa merkata ylös milloin juoksu alkoi. Epäileisin, että ainakin viikko tässä tapauksessa. Mutta seuraile sitä koiran takapäätä, milloin muuttuu entiseen kokoonsa.
nartun taloudessa kidutusta kaikille(meillä vika uros huushollissa)!Kriittisimmät hetket sijoittuvat 10-19 vrk väliin,mutta kyllä ollut tapauksia,joissa uros päässy astumaan 22vrk ja vielä on tullut pentuja,joten 100% eristys on ainoa tae.Varsinkin jos kyse on tutuista koirista.meidän narttu on melko "lumpahtava",joten tarjoaa tuiki tuntemattomillekin,joten syytä varovaisuuteen on.
että tuo meidän pentu sai alkunsa 25. päivänä juoksujen alkamisesta=)