hotelli wienistä

Masa

hei

Olen lähdössä toukokuun alussa Wieniin vaimon kanssa. Olisko hyvää vinkkiä hotellista Wienin keskustasta?

Laita vinkki ja kiitän!!

4

3480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helmut

      Imperial, Bristol ja Sacher ovat kaikki perinteikkäisä *****-hotelleja Wienin keskustassa.

    • Sivuilta www.info.wien.at löydät kaikenlaista tietoa ja voit halutessasi varata hotellinkin. Sivu toimii esim. ruotsin ja englanninkielellä, ellei saksa ole hallinnassa.

      tai

      Käypä katsomassa, vaikka alla olevasta linkistä

      www.holidaycityeurope.com/viennahotels/index.html

      Ajattelin, että saattaisit olla kiinnostunut edullisemmista ja mielenkiintoisemmista hotellivaihtoehdoista kuin tylsät ja kalliit kaikkialla samanlaiset viidentähden hotellit.

      Hotellivälittäjiä löytyy netistä paljon ja hotelleihin voi tietysti ottaa itse suoraan yhteyden.

      Suosittelen lämpimästi, itse olen usein onnistunut pienen etsinnän jälkeen löytämään todella mielenkiintoisia ja edulllisiakin majoituksia ihan kaupunkien keskustoista. Jos on aikaa, voi säästää yllättävän paljonkin rahaa ja löytää viehättäviä hotelleja, joissa on todella ystävällinen ja palvelualtis henkilökunta. Joissain paikoissa itse suoraan varauksensa tekeviä kohdellaan VIP-asiakkaina.

      Toivotan hyvää matkaa ihastuttavaan kaupunkiin. Kannattaa ottaa kohteliaat käytöstavat mukaan, niin viihtyy vielä paremmin. ;)

      • omasta viimevierailustani on jo hieman aikaa, enkä löytänyt "omaa hotelliani" luettelosta tai muistin nimen väärin.

        Itse uskaltaisin varata huoneet melkein mistä tahansa. Kaikissa paikoissa huoneet ovat siistejä ja saa ystävällistä palvelua.


      • masa
        optimisti-orvokki kirjoitti:

        omasta viimevierailustani on jo hieman aikaa, enkä löytänyt "omaa hotelliani" luettelosta tai muistin nimen väärin.

        Itse uskaltaisin varata huoneet melkein mistä tahansa. Kaikissa paikoissa huoneet ovat siistejä ja saa ystävällistä palvelua.

        jeps

        löysin hyvän hotellin vinkkisi perusteella. Aivan Wienin keskustasta ja vieläpä kohtuuhintainen!! Kitooos

        masa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      70
      2372
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1558
    3. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      64
      1335
    4. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      71
      1329
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      128
      1217
    6. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      140
      1072
    7. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      90
      1031
    8. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      70
      1018
    9. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      120
      978
    10. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      73
      969
    Aihe