hotelli wienistä

Masa

hei

Olen lähdössä toukokuun alussa Wieniin vaimon kanssa. Olisko hyvää vinkkiä hotellista Wienin keskustasta?

Laita vinkki ja kiitän!!

4

3575

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helmut

      Imperial, Bristol ja Sacher ovat kaikki perinteikkäisä *****-hotelleja Wienin keskustassa.

    • Sivuilta www.info.wien.at löydät kaikenlaista tietoa ja voit halutessasi varata hotellinkin. Sivu toimii esim. ruotsin ja englanninkielellä, ellei saksa ole hallinnassa.

      tai

      Käypä katsomassa, vaikka alla olevasta linkistä

      www.holidaycityeurope.com/viennahotels/index.html

      Ajattelin, että saattaisit olla kiinnostunut edullisemmista ja mielenkiintoisemmista hotellivaihtoehdoista kuin tylsät ja kalliit kaikkialla samanlaiset viidentähden hotellit.

      Hotellivälittäjiä löytyy netistä paljon ja hotelleihin voi tietysti ottaa itse suoraan yhteyden.

      Suosittelen lämpimästi, itse olen usein onnistunut pienen etsinnän jälkeen löytämään todella mielenkiintoisia ja edulllisiakin majoituksia ihan kaupunkien keskustoista. Jos on aikaa, voi säästää yllättävän paljonkin rahaa ja löytää viehättäviä hotelleja, joissa on todella ystävällinen ja palvelualtis henkilökunta. Joissain paikoissa itse suoraan varauksensa tekeviä kohdellaan VIP-asiakkaina.

      Toivotan hyvää matkaa ihastuttavaan kaupunkiin. Kannattaa ottaa kohteliaat käytöstavat mukaan, niin viihtyy vielä paremmin. ;)

      • omasta viimevierailustani on jo hieman aikaa, enkä löytänyt "omaa hotelliani" luettelosta tai muistin nimen väärin.

        Itse uskaltaisin varata huoneet melkein mistä tahansa. Kaikissa paikoissa huoneet ovat siistejä ja saa ystävällistä palvelua.


      • masa
        optimisti-orvokki kirjoitti:

        omasta viimevierailustani on jo hieman aikaa, enkä löytänyt "omaa hotelliani" luettelosta tai muistin nimen väärin.

        Itse uskaltaisin varata huoneet melkein mistä tahansa. Kaikissa paikoissa huoneet ovat siistejä ja saa ystävällistä palvelua.

        jeps

        löysin hyvän hotellin vinkkisi perusteella. Aivan Wienin keskustasta ja vieläpä kohtuuhintainen!! Kitooos

        masa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      122
      1709
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      857
    3. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      148
      792
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      780
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      731
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      39
      631
    7. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      42
      630
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      248
      624
    9. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      67
      599
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      33
      577
    Aihe