F- secure on raskaampi...

Norman, mutta kuinka merkittävästi. Aika monet moittivat Normania ja olen ajatellut, että kannattaako se vaihtaa tuohon f- secureen?
3461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos Normanin vaihdat niin älä nyt ainakaan F-Secureen!

Äänestä
  • Tuote on kotimainen ja suodattaa virusten lisäksi haittaohjelmat, siinä on lapsilukko ja päivitykset hoituvat automaattisesti. Helppoa ja kätevää.

    Äänestä

  • finnish power kirjoitti:

    Tuote on kotimainen ja suodattaa virusten lisäksi haittaohjelmat, siinä on lapsilukko ja päivitykset hoituvat automaattisesti. Helppoa ja kätevää.

    Kerropas vielä mitä kotimaista siinä on kuin käyttöliittymä? Kasperskylta vuokratut virustunnisteet ja Lavasoftilta vuokrattu vakoilutorjunta. Aika tökerösti kasaan kyhätty raskas kokonaisuus, ei voi muuta sanoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


virusohjelma kuin... kirjoitti:

Norman, mutta kuinka merkittävästi. Aika monet moittivat Normania ja olen ajatellut, että kannattaako se vaihtaa tuohon f- secureen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu