virus

kun lataa kaikkee netist simssiin voiko saada viruksen vai onko turvallisii sivustoi..?
2263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jotkut esim.ulkomaalaiset lataussivustot
ei ole kovin turvallisia. mutta lataus
voi sekoittaa koko pelin.elikkä kannattaa
ladata suomalaisista sivustoista.

Äänestä
  • riippuu paljon mistä lataa. joidenkin sivujen pelkkä ulkonäkö jo paljastaa sen, ettei sisältö ole parasta mahdollista.

    itse oon ladannut useimmiten juuri ulkomaisilta sivuilta, eikä vielä tähän päivään asti ole peli seonnut. oon kai onnistunut löytämään hyvät sivut.. täytyy vaan katsoa mistä latailee niin peli kulkee. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liina kirjoitti:

kun lataa kaikkee netist simssiin voiko saada viruksen vai onko turvallisii sivustoi..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu