Mitä mieltä

Minä tässä laitoin juuri uudet lasit jälleen kerran Tehtaankadun optikkoliikkeestä.Ihana liike,mutta miksi minulla niin huono onni myyjän suhteen.Aina minulle sattuu sama ynseä,elämäänsä kyllästynyt,todella rintava,vanhahko nainen.Hänestä ei kertakaikkiaan löydy palvelualttiutta yhtään.Epäilen ,että hänen kengissä on paljon kiviä jota kantaa mukaan,sen verran hidas liikkeinen hän on.Kädet puuskassa seisoo vieressä ja mutisee jotain.Hänet jos jonkun kannattaisi vaihtaa alaa toimistoon missä ei pilaa toisten päivää.Enkä ole ainut joka on tätä mieltä.Onneksi sieltä löytyy muita nuorempia ja sitäkin reippaampia ja iloisia myyjiä.Ehkä ensikerralla onni on myöten.
142108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Rinnat sillä naisella harmi ku ei ole mulle tullut myymään laseja!

Äänestä

kurssi jäädä suorittamatta tältä rouvalta.On hän sen verran synkkä työssään.Aina sieltä voi yrittää valita jonkun muun myyjän.Heiltä sen tään tosiaan löytyy ammattitaitoa hommaan.

Äänestä

Noin sokealle ihmiselle ei paljon silmälasit auta. Kokeile jotain toista paikkaa,jos sieltä sais apua.

Äänestä

Onko sillä oikein sellaiset pystyrinnat?Kuin Jayne Mansfieldillä oli??

Äänestä
  • Just sellaset......??????,,,,,,!!!!!!
    Osta RILLIT !!!!!!

    Äänestä

  • Just kirjoitti:

    Just sellaset......??????,,,,,,!!!!!!
    Osta RILLIT !!!!!!

    ihan asiallisesti.Varmaankin kirjoittaja on kirjoittanut häntä vaivanneesta asiasta,joten kyllä siihen voitaisiin vastata asiallisesti.Olen seurannut tämän keskustelu palstan juttuja.Täytyy sanoa alaarvoista on vastausten antoa.

    Äänestä

Oon käyny nissenillä oikeestaan kun laskee niin 16 vuotta...välillä erehtyny ostaan jostain muualta lasini mutta aina palanu nisseniin koska siellä on niin ylivoimaisen hyvä palvelu. Ja ku sieltä löytyy heti ne omat pokat.

Minua on yleensä palvellut eräs nimeltämainitsematon hyvin trenditietoinen ja tyylitajuinen optikko, välillä on muutki ja en oo koskaan ollu tyytymätön. Mutta pääasiahan on että palvelu on aina ollu hyvää. Hetken asuttuani etelässä käytin sielläkin nissenin palveluita ja oli aivan yhtä hyvä sielläkin. Hyvä esimerkki on kun viime kesänä halusin eräät dieselin aurinkolasit, ja niihin ei ois millään oikein saannu vahvuuksilla linssejä koska se malli oli sellanen kaareva.

Mutta ne sai sen onnistuun. Ja jälleen kerran olin erittäin tyyytväinen. Ja toiseks niin nissen on oikeestaan tällaselle lasifriikille ku mä, sellanen paikka jossa hinta / laatusuhde on tod kohdillaan. Mä löydän aina ne omantyyliset ja näköset pokat. Oikein ihanaa vuodenjatkoa kaikille nissenin myyjille ja asiakkaille :)

Äänestä

niin, nii osaa ajatella et ollaanko samassa henkilössä, eli näkömestari vai nissen ? ja onhan instruki matkan varrella, rantakadulla kylläkin..

Äänestä
  • tähtioptikkokin, joka on Koru-quarzin alaisuudessa...tuntomerkit siihen naiseen löytyy sieltä.

    Äänestä

  • siellä kirjoitti:

    tähtioptikkokin, joka on Koru-quarzin alaisuudessa...tuntomerkit siihen naiseen löytyy sieltä.

    ketä tarkotatte....

    Äänestä

ja asiallista palvelua Instrumentaariumista ja myyjäkin oli aivan upea nainen, kiitoksia vain myyjälle ;))
Auttoi kehystenkin valinnassa ja kertoi mitkä sopivat ja antoi hyviä vinkkejä.

Äänestä

Joo, Koru-Quartsin myyjähän se!

Äänestä
  • Kerro rinnoista.Kannattaako mennä kello ja silmälasi kaupoille?

    Äänestä

vanhemmalla kohtuulliset rinnat,nuoremmalla ei juuri mitään,mutta muuten treenattu kroppa,ja molempia yhdistää sama asia,avioliiton rikkojia ja eteenkin humalassa villejä ;)
sivusta joutunut valitettavasti näkemään nuo asiat,harmi rikottujen perheiden näkökulmasta tietysti..
varmaan ja toivottavasti työnsä hoitavat paremmin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokkolan optikkoliikkeistä kirjoitti:

Minä tässä laitoin juuri uudet lasit jälleen kerran Tehtaankadun optikkoliikkeestä.Ihana liike,mutta miksi minulla niin huono onni myyjän suhteen.Aina minulle sattuu sama ynseä,elämäänsä kyllästynyt,todella rintava,vanhahko nainen.Hänestä ei kertakaikkiaan löydy palvelualttiutta yhtään.Epäilen ,että hänen kengissä on paljon kiviä jota kantaa mukaan,sen verran hidas liikkeinen hän on.Kädet puuskassa seisoo vieressä ja mutisee jotain.Hänet jos jonkun kannattaisi vaihtaa alaa toimistoon missä ei pilaa toisten päivää.Enkä ole ainut joka on tätä mieltä.Onneksi sieltä löytyy muita nuorempia ja sitäkin reippaampia ja iloisia myyjiä.Ehkä ensikerralla onni on myöten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu