Poika

ja pitkän harkinnan jälkeen nimeksi tuli Paavo Petteri!
3465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hienoa että joku USKALTAA antaa lapselleen noinkin suomalaisen nimen. Onnea ja toivon Paavo Petterille terveyttä ja kirkasta katsetta´, niin ja äiskä/iskälle kans.

Äänestä

Turhaan ei harkittu pitkään!
Mikä upea, todellinen menevän ja menestyvän miehen nimi!

Äänestä
  • Nythän on kyse pienelle vauvalle annettu nimi.
    Mitä tekemistä sillä hänen nimellään on menemisen ja menestymisen kanssa.
    Tallainen lausunto antaa läpileikkauksen siitä mitä mone ajattelee vauvansa puolesta jo ennenkun hän edes kävelee.
    Olisi niin hienoa jos annettaisi lasten olla lapsia mahdollisimman kauan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kastettiin kirjoitti:

ja pitkän harkinnan jälkeen nimeksi tuli Paavo Petteri!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu