Preacher

aivan loistava sarjakuva. Hahmot, tarinat, dialogi, tyyli ynm. Suosittelen!

"More fun than going to the movies" - Kevin Smith
5556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aivan loistava sarjakuva. Sukua Rodriguezin Hämärästä aamunkoittoon-elokuvalle.

Egmont-ryökäle suomensi vain kaksi albumillista. Eivät tainneet suomalaiset tälläkään kertaa ymmärtää hyvän päälle...

Äänestä
  • Taitaapi olla täällä niin pienet markkinat ettei kannata alkaa kääntelemään suomeksi. Ja ainakin itse luen kirjatkin mieluummin englanninkielisinä kuin käännettyinä, joten meikäläisenkään hankinnat eivät käännettyjen myyntilukuja auta.

    Äänestä

Yhen sain käsiini suomenkielisenä, mutta pakkohan noin on lukea englanniksi, paljon luontevampaa. Cassidyn vääntäessä fuckin` wanky-jaysis-bollicks juttujaan, on se juuri noin parasta.

Äänestä

Myös lukaista Hellblazer spessu ja vanhat Kalmat.

Korkkarin spessu Valon prikaati todennäköisesti myös kolahtaisi suhun.

Äänestä

Ostin taannoin yhden osan Preacheria, mutten ole vielä jaksanut lukea :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


d:) kirjoitti:

aivan loistava sarjakuva. Hahmot, tarinat, dialogi, tyyli ynm. Suosittelen!

"More fun than going to the movies" - Kevin Smith

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu