Media-assistentin

koulutus

Media-assistentti on Suomen turhin ammatti!!! Ei siis, vittu mitä pelleilyä ja ajan tappamista se koulutus 2½-3 vuotta!! Ei jmlt että otti päähän amiksessa tollanen saatanan istu ruudun edessä-asettele jotain viivaa-koulutus! Eikä töitä! No en kyllä meniskään ton alan töihin! Se ala on vieläpä täynnä riiteleviä ja itteensä korostavia sovinistiopettajia! Ja opiskelijat luulee olevansa jotain maailman suurimpia tietokoneälykköjä voi v***u!!

4

1134

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vielä puolet jäljellä

      Oon ainakin tykännyt kovasti.
      On monipuolista ja sen kautta saa hyvän pohjan lähtee jatko-opiskeleen.
      En todellakaan aio assariksi jäädä.

      • nunulli

        Jos opiskelee media-assistentiksi niin se tarkoittaa monen kohalla juuri sitä, että se on "vain" hyvä alku jatko-opintoja ajatellen. Meille ainakin sanottiin opiskelujen alussa, että tällä koulutuksella ei ole juurikaan mahdollisuuksia päästä "hyviin" töihin, vaan pitää käydä AMK jos haluaa edetä. Mutta monella käy kuitenkin "hyvä tuuri" jos pääsee heti kunnon töihin (ja aika paljon on taidoistakin kiinni)...:)


    • Kohta valamis

      No et sitte aatellu että mitä töitä tällä alalla tekisit? Oma moka jos menit kouluun jossa istutaan koneen edessä oppimatta mitään oleellista, vain siksi ettet uskaltanut lähteä jotain Helsinkiä/Turkua/Tamperetta kauemmas. Kyllä mulla tuntus töitä olevan (melkein) jo nyt, ennen valmistumista. Kumma ettei ihmiset tajua katsoa mitä se koulutus sisältää..

    • niinii

      ehkä se ei oo just sulle tarkotettu jos sul ei riitä äly sellaseen koulutuksee!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      54
      1074
    2. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      17
      1049
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      861
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      80
      769
    5. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      747
    6. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      206
      640
    7. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      59
      631
    8. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      105
      627
    9. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      200
      605
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      98
      578
    11. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      263
      495
    12. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      102
      488
    13. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      73
      471
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      39
      434
    15. Aika on tuonut järkeä

      Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,
      Järki ja tunteet
      42
      413
    16. 30
      407
    17. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      47
      400
    18. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      5
      398
    19. Persut eivät uskaltaneet tulla ulos

      Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9
      Perussuomalaiset
      144
      390
    20. Miten viikonloppu meni

      Mielestäsi? Tapasitko kaivatun? Jos, etenivätkö asiat?
      Ikävä
      29
      358
    Aihe