Media-assistentti on Suomen turhin ammatti!!! Ei siis, vittu mitä pelleilyä ja ajan tappamista se koulutus 2½-3 vuotta!! Ei jmlt että otti päähän amiksessa tollanen saatanan istu ruudun edessä-asettele jotain viivaa-koulutus! Eikä töitä! No en kyllä meniskään ton alan töihin! Se ala on vieläpä täynnä riiteleviä ja itteensä korostavia sovinistiopettajia! Ja opiskelijat luulee olevansa jotain maailman suurimpia tietokoneälykköjä voi v***u!!
Media-assistentin
4
1095
Vastaukset
- vielä puolet jäljellä
Oon ainakin tykännyt kovasti.
On monipuolista ja sen kautta saa hyvän pohjan lähtee jatko-opiskeleen.
En todellakaan aio assariksi jäädä.- nunulli
Jos opiskelee media-assistentiksi niin se tarkoittaa monen kohalla juuri sitä, että se on "vain" hyvä alku jatko-opintoja ajatellen. Meille ainakin sanottiin opiskelujen alussa, että tällä koulutuksella ei ole juurikaan mahdollisuuksia päästä "hyviin" töihin, vaan pitää käydä AMK jos haluaa edetä. Mutta monella käy kuitenkin "hyvä tuuri" jos pääsee heti kunnon töihin (ja aika paljon on taidoistakin kiinni)...:)
- Kohta valamis
No et sitte aatellu että mitä töitä tällä alalla tekisit? Oma moka jos menit kouluun jossa istutaan koneen edessä oppimatta mitään oleellista, vain siksi ettet uskaltanut lähteä jotain Helsinkiä/Turkua/Tamperetta kauemmas. Kyllä mulla tuntus töitä olevan (melkein) jo nyt, ennen valmistumista. Kumma ettei ihmiset tajua katsoa mitä se koulutus sisältää..
- niinii
ehkä se ei oo just sulle tarkotettu jos sul ei riitä äly sellaseen koulutuksee!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869