Media-assistentin

koulutus

Media-assistentti on Suomen turhin ammatti!!! Ei siis, vittu mitä pelleilyä ja ajan tappamista se koulutus 2½-3 vuotta!! Ei jmlt että otti päähän amiksessa tollanen saatanan istu ruudun edessä-asettele jotain viivaa-koulutus! Eikä töitä! No en kyllä meniskään ton alan töihin! Se ala on vieläpä täynnä riiteleviä ja itteensä korostavia sovinistiopettajia! Ja opiskelijat luulee olevansa jotain maailman suurimpia tietokoneälykköjä voi v***u!!

4

1071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vielä puolet jäljellä

      Oon ainakin tykännyt kovasti.
      On monipuolista ja sen kautta saa hyvän pohjan lähtee jatko-opiskeleen.
      En todellakaan aio assariksi jäädä.

      • nunulli

        Jos opiskelee media-assistentiksi niin se tarkoittaa monen kohalla juuri sitä, että se on "vain" hyvä alku jatko-opintoja ajatellen. Meille ainakin sanottiin opiskelujen alussa, että tällä koulutuksella ei ole juurikaan mahdollisuuksia päästä "hyviin" töihin, vaan pitää käydä AMK jos haluaa edetä. Mutta monella käy kuitenkin "hyvä tuuri" jos pääsee heti kunnon töihin (ja aika paljon on taidoistakin kiinni)...:)


    • Kohta valamis

      No et sitte aatellu että mitä töitä tällä alalla tekisit? Oma moka jos menit kouluun jossa istutaan koneen edessä oppimatta mitään oleellista, vain siksi ettet uskaltanut lähteä jotain Helsinkiä/Turkua/Tamperetta kauemmas. Kyllä mulla tuntus töitä olevan (melkein) jo nyt, ennen valmistumista. Kumma ettei ihmiset tajua katsoa mitä se koulutus sisältää..

    • niinii

      ehkä se ei oo just sulle tarkotettu jos sul ei riitä äly sellaseen koulutuksee!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      241
      6150
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      50
      4989
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4306
    4. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3051
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      123
      3020
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      78
      2499
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      121
      2446
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      190
      1699
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1659
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      69
      1466
    Aihe