Media-assistentin

koulutus

Media-assistentti on Suomen turhin ammatti!!! Ei siis, vittu mitä pelleilyä ja ajan tappamista se koulutus 2½-3 vuotta!! Ei jmlt että otti päähän amiksessa tollanen saatanan istu ruudun edessä-asettele jotain viivaa-koulutus! Eikä töitä! No en kyllä meniskään ton alan töihin! Se ala on vieläpä täynnä riiteleviä ja itteensä korostavia sovinistiopettajia! Ja opiskelijat luulee olevansa jotain maailman suurimpia tietokoneälykköjä voi v***u!!

4

1095

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vielä puolet jäljellä

      Oon ainakin tykännyt kovasti.
      On monipuolista ja sen kautta saa hyvän pohjan lähtee jatko-opiskeleen.
      En todellakaan aio assariksi jäädä.

      • nunulli

        Jos opiskelee media-assistentiksi niin se tarkoittaa monen kohalla juuri sitä, että se on "vain" hyvä alku jatko-opintoja ajatellen. Meille ainakin sanottiin opiskelujen alussa, että tällä koulutuksella ei ole juurikaan mahdollisuuksia päästä "hyviin" töihin, vaan pitää käydä AMK jos haluaa edetä. Mutta monella käy kuitenkin "hyvä tuuri" jos pääsee heti kunnon töihin (ja aika paljon on taidoistakin kiinni)...:)


    • Kohta valamis

      No et sitte aatellu että mitä töitä tällä alalla tekisit? Oma moka jos menit kouluun jossa istutaan koneen edessä oppimatta mitään oleellista, vain siksi ettet uskaltanut lähteä jotain Helsinkiä/Turkua/Tamperetta kauemmas. Kyllä mulla tuntus töitä olevan (melkein) jo nyt, ennen valmistumista. Kumma ettei ihmiset tajua katsoa mitä se koulutus sisältää..

    • niinii

      ehkä se ei oo just sulle tarkotettu jos sul ei riitä äly sellaseen koulutuksee!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe