Media-assistentin

koulutus

Media-assistentti on Suomen turhin ammatti!!! Ei siis, vittu mitä pelleilyä ja ajan tappamista se koulutus 2½-3 vuotta!! Ei jmlt että otti päähän amiksessa tollanen saatanan istu ruudun edessä-asettele jotain viivaa-koulutus! Eikä töitä! No en kyllä meniskään ton alan töihin! Se ala on vieläpä täynnä riiteleviä ja itteensä korostavia sovinistiopettajia! Ja opiskelijat luulee olevansa jotain maailman suurimpia tietokoneälykköjä voi v***u!!

4

1134

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vielä puolet jäljellä

      Oon ainakin tykännyt kovasti.
      On monipuolista ja sen kautta saa hyvän pohjan lähtee jatko-opiskeleen.
      En todellakaan aio assariksi jäädä.

      • nunulli

        Jos opiskelee media-assistentiksi niin se tarkoittaa monen kohalla juuri sitä, että se on "vain" hyvä alku jatko-opintoja ajatellen. Meille ainakin sanottiin opiskelujen alussa, että tällä koulutuksella ei ole juurikaan mahdollisuuksia päästä "hyviin" töihin, vaan pitää käydä AMK jos haluaa edetä. Mutta monella käy kuitenkin "hyvä tuuri" jos pääsee heti kunnon töihin (ja aika paljon on taidoistakin kiinni)...:)


    • Kohta valamis

      No et sitte aatellu että mitä töitä tällä alalla tekisit? Oma moka jos menit kouluun jossa istutaan koneen edessä oppimatta mitään oleellista, vain siksi ettet uskaltanut lähteä jotain Helsinkiä/Turkua/Tamperetta kauemmas. Kyllä mulla tuntus töitä olevan (melkein) jo nyt, ennen valmistumista. Kumma ettei ihmiset tajua katsoa mitä se koulutus sisältää..

    • niinii

      ehkä se ei oo just sulle tarkotettu jos sul ei riitä äly sellaseen koulutuksee!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2290
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      25
      920
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      892
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      564
      823
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      728
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      24
      612
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      60
      581
    Aihe