heips

Voiko hamsterille antaa mandariiniä,appelssiinia,kiiviä ja punakaalia??
3219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei saa antaa. Noista muista en tiedä.

Äänestä

heij.. miki ei hamstereille sais antaa mandariinni tai appelssiinia..?? olen ainakin itse antanut kun kaikissa kirjoissa lukee että niitä saa antaa.. eikä hamstereilleni ole mitään niistä käynnyt.. ja innolla ovat syönneet..

Äänestä

mitään noista. Mandariinia ja appelsiinia voit antaa, mutta harvoin ja pieninä määrinä. Voimakkaita sitrushedelmiä, kuten sitruuna, ei saa antaa lainkaan. Kiiviä en antaisi, siitähän voi ihmislapsellakin mennä maha sekaisin. Punakaalia voi antaa, mutta vain vähän ja harvoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hamsu=) kirjoitti:

Voiko hamsterille antaa mandariiniä,appelssiinia,kiiviä ja punakaalia??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu