Eikä... nyt se sisäsiisteys on kyl lopullisesti unohdettu. Äiti pistää viemään tunnin välein pentua kun pissailee ja kakkailee sisälle, sen lisäksi, et on just käyny ulkona tarpeillaan! :) Että sillees... Ja jos haalarin pistää pienoiselle, nini ei liiku laisinkaan. :/ Joten ilman haalaria pitäs pärjätä, koiraparka jäätyy. Mut minkäs teet, kun täytyy mennä pisulle. En kyl kauaa itekään pysty oleen pihalla. Saiskohan jostain ostettua töppöset tassuihin kun tuntuu konkkailevan, kun jalat jäätyy? Tehtiin ite huovasta sille, mut ei pysy jaloissa... :/ Neuvoja? Kiitti! Ootan enimmäkseen asiallisia vastauksia! >:)
Ääh..!!!
pikkuhaukku
5520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
vauvojen jarrusukkia ;), laitat ne koirasi jalkoihin ja kumilenksukiinnityksellä... niin että pysyisi jaloissa.. huomioi kuitenkin se, ettei se ole liian kiristävä.
Edellisen koiran kaa koitettiin jarrusukkia... Mut kuinka kireelle uskaltaa pistää? Kun pelottaa et pistää sit vahingossa liian kireelle... :(
Koitappa niihin sukkiin niitä pieniä "hiusdonitseja" eivät ole niin teräviä kuin kumilenkit.
faunattaren eläinkaupassa myytävän koirille jalkineita. Vähän sukan mallinenhan se oli.. mutta kuvittelisin että näillä jäisillä keleillä ei varmaan hullumpi juttu. =) Hintaa en muista, sorry..
on pitkä....eikö?