Olemme tekemässä nuorille suunnattua matkaopasta Berliiniin, eli tarkoitus olisi koota semmoinen paketti, jossa olisi kaikennäköistä tietoa Berliinin perusnähtävyyksistä sen kummallisimpiin kolkkiin... Ja yksi pääkriteereistä on päästä halvalla paikan päälle ja myös elää halvalla siellä! Kaikennäköiset tietosi/kokemuksesi otetaan ilomielin vastaan! Kiitos!
Berlin Super
Een Berlina
2165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Heh...Mä asun Berliinin lähellä ja valitettava tosiasia on, ettei Berliinissä kyllä kovin halvalla pääse...keskusta nähtävyyksistä mm. televisiotorni on edullinen paikka, joka kannattaa käydä katsastamassa...national gallery myös...ja pätkä Berliininmuuria...kerron vaikkapa enemmän sitten, kun olen itsekin tutustunut enemmän Berliiniin...se on niin IIIISOO!!=)
joo oon asunu vuoden berliinissä ja loput viis 5 vuot Münchenis.. joten ennemmiten suosittelen sitä etelä saksaa mis on ihanaa vuoristo aluetta.. mut sen tietää sit vast jos on asunu pitempään esim berliinis. on vaikee selittää et oisko hyvä paikka.. mut en kyl itte enään muuttais saksaan.. *virn*
by anski*