Angelique

Kertokaa kokemuksista Angeligue yhdistelmävalmisteesta?
31446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen käyttänyt kohta vuoden - ei erityisiä sivuvaikutuksia ja tehosi hyvin kuumiin aaltoihin/pääkipuun.

Äänestä
  • Juuri sitä tarkoitin. Olen samoin pian vuoden käyttänyt ja yritinkin sen lopettaa ennen joulua, vähensin ensin puolittamalla pillerin ja sitten lopetin kokonaan. Kuukausi meni hyvin, mutta sitten alkoi samat tuskat, eli yöt oli yhtä pyörimistä kun olin hiestä märkä jatkuvasti. Päivällä oli sitten työssä rättiväsynyt. Joten aloitin uudestaan pillereiden syönnin ja nyt on taas hikoilut helpottanut kolme viikkoa aloittamisen jälkeen.
    Pelkään kovasti lääkkeen käyttämistä koska meillä on suvussa rintasyöpää, äidilläni, serkullani..
    Lääkäri sanoi minulle ettei mielellään kirjoita minulle muutakuin Livialia koska se on turvallisempi? Mutta Livialista minun kolesteroliarvot meni huonoksi, joten vaíhdoin lääkäriä ja sain Angeliq lääkkeen.
    Nukun vieläkin hyvin huonosti, joten olen ajatellut olisiko melatoniinista apua? Onko sivuvaikutuksia? Nyt otan joskus yöksi Xanorin.

    Äänestä

  • sama kirjoitti:

    Juuri sitä tarkoitin. Olen samoin pian vuoden käyttänyt ja yritinkin sen lopettaa ennen joulua, vähensin ensin puolittamalla pillerin ja sitten lopetin kokonaan. Kuukausi meni hyvin, mutta sitten alkoi samat tuskat, eli yöt oli yhtä pyörimistä kun olin hiestä märkä jatkuvasti. Päivällä oli sitten työssä rättiväsynyt. Joten aloitin uudestaan pillereiden syönnin ja nyt on taas hikoilut helpottanut kolme viikkoa aloittamisen jälkeen.
    Pelkään kovasti lääkkeen käyttämistä koska meillä on suvussa rintasyöpää, äidilläni, serkullani..
    Lääkäri sanoi minulle ettei mielellään kirjoita minulle muutakuin Livialia koska se on turvallisempi? Mutta Livialista minun kolesteroliarvot meni huonoksi, joten vaíhdoin lääkäriä ja sain Angeliq lääkkeen.
    Nukun vieläkin hyvin huonosti, joten olen ajatellut olisiko melatoniinista apua? Onko sivuvaikutuksia? Nyt otan joskus yöksi Xanorin.

    melatoniini on luonnon oma pimeä hormooni, jota jokainen tuottaa itse pimeässä, mutta se saattaa häiriintyä jostain syystä, joten melatoniini otetaan kapseleina. Ei mitään sivuvaikutuksia, muista vain ottaa n1-2tuntia ennenkuin alat nukkua, että se kerkiää vaikuttaa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelkäävä kirjoitti:

Kertokaa kokemuksista Angeligue yhdistelmävalmisteesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu